Zeszły rok minął pod znakiem ekspansji BASF na rynek materiałów eksploatacyjnych do wytwarzania w technologiach przyrostowych. Kolejne przejęte firmy, wykonane inwestycje oraz nawiązane współprace pozwalają firmie na rozwój nowych tworzyw i materiałów. Teraz BASF Venture Capital GmbH zainwestował dwa miliony dolarów w Alchemist Accelerator, stając się jej komandytariuszem – wspólnie będą pracować nad nowymi rozwiązaniami z zakresu technologii przyrostowych.

Alchemist Accelerator to inicjatywa, wspierana przez kapitał venture, skupiająca się na rozwoju się innowacyjnych technologii, w tym nowoczesnych rozwiązań z zakresu technik przyrostowych. Jak mówią specjaliści BASF, ponad połowa z zainwestowanej kwoty zostanie przeznaczona na poszukiwanie innowacji z zakresu tworzyw do druku 3D.

Jak mówi Ravi Belani, dyrektor zarządzający w Alchemist Accelerator, możliwość współpracy z BASF to dla firmy duże wyróżnienie. Specjaliści z BASF, posiadając ogromną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie technologii chemicznej i materiałowej, co pozwala im na efektywne szukanie nowych rozwiązań z zakresu materiałów do druku 3D.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like