Bibus Menos – jeden z najdłużej działających w Polsce dystrybutorów przemysłowych drukarek 3D nawiązał współpracę z rzeszowskim VeraShape dot. sprzedaży urządzeń drukujących w technologii FDM – VSHAPER. W ocenie Bibus Menos, największym zainteresowaniem będą cieszyć się rozwiązania VSHAPER 450, VSHAPER PRO wraz z możliwością ich customizacji.

Bibus Menos Sp. z o.o. jest polsko-szwajcarską firmą, która rozpoczęła działalność na polskim rynku w 1994 roku jako MENOS Sp. z o.o. Po kilku latach firma dołączyła do Holdingu BIBUS, który działa w ponad 20 krajach Europy i Azji, dając firmie możliwość aktywnego korzystania z 70-letniego doświadczenia Grupy oraz jej multikulturowego know-how. Bibus Menos prowadzi działalność m.in. w dziedzinie pneumatyki, mechatroniki, automatyki przemysłowej, hydrauliki siłowej i druku 3D, oferując w stałej sprzedaży produkty ponad 50 uznanych światowych producentów.

Dział Drukarek 3D powstał w 2006 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi 3D oraz coraz większe zainteresowanie systemami szybkiego prototypowania. Dział swoją przygodę z technologiami przyrostowymi rozpoczął od współpracy z firmą Z-Corporation (obecnie część 3D Systems), rozszerzając później ofertę o technologie firm Objet Geometries (obecnie Stratasys), EOS a od roku 2016 również Lithoz.

W tym roku poszerzyliśmy już portfolio o systemy marki MakerBot oraz Rapid Shape. Wprowadzenie do oferty marki VSHAPER pozwoli nam oferować systemy dostosowane do wymagań profesjonalistów” – mówi Piotr Mikulski, Kierownik Działu Drukarek 3D w Bibus Menos Sp. z o.o.

VSHAPER 450 wyróżnia się obszarem roboczym o wymiarach 450 x 450 x 450 mm oraz możliwością wyboru jednego z dwóch opatentowanych ekstruderów: VPREC-SINGLE lub VPREC-DOUBLE, które umożliwiają wykonywanie wydruków przestrzennych z wykorzystaniem dwóch materiałów w jednym procesie. Z kolei nagrodzona Złotym Medalem MTP 2017 drukarka 3D VSHAPER PRO, jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK i PEI w temperaturze 450°C.

Naszym Klientom staramy się zapewnić kompleksową obsługę w przypadku każdego indywidualnego zlecenia. Cenimy w związku z tym elastyczność i doświadczenie producenta drukarek VSHAPER w dostarczaniu rozwiązań dedykowanych dla przemysłu. Obserwując aktywność i potencjał zespołu VSHAPER jestem przekonany, że wspólnie możemy oferować zaawansowane systemy wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0” – dodaje Piotr Mikulski.

Oprócz systemów przyrostowych BIBUS MENOS Sp. z o.o. oferuje także usługi druku 3D w takich technologiach jak: FDM, PolyJet, SLS, DMLS i LCM. Firma świadczy również usługi szkoleniowe oraz konsultacyjne w zakresie doboru technologii oraz urządzeń do laboratoriów i narzędziowni.

Współpraca z firmą, która dostarczyła ponad 100 przemysłowych systemów druku 3D w różnych technologiach, jest dla nas szansą na rozwój produktów i pracy nad innymi niż Fused Deposition Modeling technologiami. Liczę na owocną współpracę, która przyniesie wzajemne korzyści” – podsumowuje Tomasz Szymański, Prezes i założyciel VERASHAPE.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News