BigRep, niemiecki producent wielkoformatowych drukarek 3D, zaprezentował na targach Formnext 2021 dwa nowe urządzenia. Nowa wersja BigRep PRO została zaprojektowana jako wysokowydajny system, oferujący objętość roboczą mierzącą 1 metr sześcienny. Jest dedykowany do produkcji zarówno dużych części, jak i małych serii produktowych, może drukować funkcjonalne prototypy, oprzyrządowanie produkcyjne, wzory, formy i części do końcowego zastosowania. Z kolei zmodernizowana, nowa wersja BigRep ONE ma być najtańszą pozycją w ofercie firmy. Maszyna zapewnia przystępną opcję dla wielkoformatowego druku 3D w technologii FFF i jest przeznaczona dla projektantów, designerów i jednostek naukowo-badawczych chcących wytwarzać komponenty w pełnej skali.

Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów BigRep, nowa drukarka 3D – PRO 3D, charakteryzuje się obszarem roboczym na poziomie 1020 x 970 x 985 mm. Jest wyposażona w ekstruder PRO ACE w pełni przygotowany na pracę z materiałami kompozytów opartych o włókna. Maszyna może być używana do drukowania całej gamy materiałów tego typu, w tym PA12-CF.

Aby zwiększyć łatwość użytkowania, BigRep zintegrował z urządzeniem PRO to, co nazywa pakietem „Jumpstart„. Zaprojektowany w celu usprawnienia przepływu pracy w zakresie przygotowania do druku 3D, Jumpstart pozwala użytkownikom rozpocząć proces drukowania 3D w ciągu kilku minut, całkowicie eliminując ręczne przygotowanie urządzenia do pracy. W skład Jumpstart wchodzi Switchblade (wyjmowany, elastyczny stół roboczy), Lockstage (system mocowania ekstrudera) oraz nowy system sterowania MXT drukarki 3D. MXT wykorzystuje zastrzeżone algorytmy do koordynowania wszystkich komponentów i procesów PRO, aby zapewnić szybkość, dokładność i powtarzalność.

Źródło: www.bigrep.com

Podobnie jak model PRO, BigRep ONE jest bardzo masywny i pozwala na druk 3D na poziomie 1005 x 1005 x 1005 mm. Jest lżejszy i bardziej precyzyjny, a także konfigurowalny w oparciu o potrzeby klientów. Użytkownicy będą mogli wybrać pomiędzy konfiguracją pracy dla jednej głowicy, lub dwóch głowic. BigRep oferuje również dodatki, takie jak zamknięta obudowa komory roboczej, czy nawet kolor obudowy.

Źródło: www.bigrep.com

Dodatkowo BigRep ONE jest dostarczany w komplecie z ekstruderem Power Extruder (PEX), umożliwiającym użytkownikom drukowanie części 3D wykonanych z materiałów kompozytowych, wypełnionych włóknami.

Źródło: materiały prasowe BigRep

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like