MakerBot to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów drukarek 3D na świecie, aktywny na rynku od 2009 roku. Przez blisko dekadę swojej działalności firma kojarzona była przede wszystkim z urządzeniami klasy desktopowej, dedykowanymi do szybkiego prototypowania z PLA, oferowanymi w przedziale cenowym od 5.000,00 do 15.000,00 PLN. Na koniec zeszłego roku MakerBot wkroczył w segment urządzeń przemysłowych, a jego flagowym modelem w tym obszarze jest METHOD.

MakerBot METHOD X powstał we współpracy z firmą Stratasys – liderem wśród producentów produkcyjnych systemów do druku 3D. Drukarka 3D łączy zaawansowane technologie stworzone do przemysłowych zastosowań z przystępnością desktopowych urządzeń MakerBot. METHOD X obsługuje rozpuszczalny materiał podporowy oraz ciągle poszerzający się zakres materiałów inżynieryjnych.

Na chwilę obecną drukarka 3D produkuje detale z ABS, PET-G, ASA, PLA, Tough PLA, a wkrótce jej użytkownicy będą mogli korzystać z Nylonu. Podgrzewana do 100°C komora robocza z cyrkulacją powietrza, system dwóch esktruderów oraz elastyczna platforma robocza to tylko niektóre rozwiązania technologiczne, które odpowiadają za dokładność wymiarową produkowanych części i powtarzalność wytwarzania.

CadXpert – oficjalny dystrybutor MakerBot i Stratasys w Polsce przeprowadzi w przyszłym tygodniu darmowe szkolenie z obsługi METHOD X w postaci webinarium. Będzie one dotyczyć przede wszystkim wykorzystania drukarki 3D w aplikacjach o charakterze przemysłowym, jednakże skorzystają z niego również osoby specjalizujące się w innych branżach.

Szczegóły webinarium:

  • data: 17 grudnia (wtorek)
  • czas: 11:00 – 12:00
  • zapisy: CadXpert
  • zapis na dostęp do nagrania: CadXpert

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like