Drodzy Czytelnicy, z dumą i radością pragniemy poinformować, że niniejszy artykuł jest trzytysięcznym artykułem opublikowanym na łamach Centrum Druku 3D! Dokonaliśmy tego w czwartym roku naszej działalności i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy są z nami – a w szczególności tym, którzy wciąż pamiętają nasze skromne początki. Tak jak to miało miejsce w zeszłym roku przy okazji publikacji dwutysięcznego artykułu, tak i teraz przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs z wyjątkową nagrodą!

Tak się śmiesznie złożyło, że jubileuszowy konkurs przypada akurat w Mikołajki. Jest to zatem jedyna w swoim rodzaju okazja, aby sprawić sobie z tej okazji skromny, ale dość unikalny prezent. W dalszej części artykułu znajdziecie krótki quiz wiedzy dotyczący naszej działalności. Osoba, która jako pierwsza prześle nam komplet prawidłowych odpowiedzi, otrzyma wydrukowanego w technologii SLS robota CD3D. Będzie to miniaturowa, 10-centymetrowa wersja statuetek, jakie wręczamy zwycięzcom NAGRÓD BRANŻOWYCH CD3D podczas uroczystej Gali ich rozdania.

W tym roku statuetki są drukowane przez oficjalnego partnera GALI ROZDANIA NAGRÓD BRANŻOWYCH CD3D 2016 – firmę Technology Applied. Specjalnie dla zwycięzcy naszego konkursu, Technology Applied wydrukuje jedną, pomniejszoną wersję statuetki, o wysokości 10 cm (nominalne statuetki mają wysokość 17 cm).

nagroda-cd3d

Zanim przejdziemy do opisu konkursu oraz pytań, kilka ciekawostek związanych z publikacją trzytysięcznego artykułu…

 • napisanie trzeciego tysiąca artykułów zajęło nam 375 dni; dwutysięczny artykuł pojawił się 27 listopada 2015 r.
 • napisanie dwóch tysięcy artykułów zajęło nam 846 dni; tysięcznym artykułem była informacja o wejściu Verabtim na rynek druku 3D
 • najpopularniejszym artykułem w historii serwisu jest tekst pt. „Rzeczy, które musisz wiedzieć o druku 3D, a o których nikt głośno nie mówi
 • najczęściej wyświetlaną drukarką 3D w BAZIE DRUKAREK 3D jest Zortrax M200; drugą najczęściej wyświetlaną… Jelwek Prusa i3!
 • najczęściej wyświetlaną wizytówką firmy w BAZIE FIRM jest 3NOVATICA
 • do tej pory swoje artykuły w serwisie opublikowało 46 osób; pełna lista autorów znajduje się tutaj
 • najwięcej artykułów opublikował Paweł Ślusarczyk (1822); drugi na liście – Łukasz Długosz, ma ich na koncie 229
 • najczęściej czytanym artykułem autora nie związanego nigdy formalnie z Centrum Druku 3D jest tekst „Mój przepis na drukarkę 3D FDM” autorstwa Janusza Wójcika; opublikował on również najwięcej gościnnych artykułów (11).

Przechodzimy do konkursu!

Partnerem konkursu jest Technology Applied, które dostarcza nagrodę główną, w postaci miniatury robota wydrukowanego w technologii SLS. Zasady konkursu są bardzo proste:

 • poniżej znajduje się 5 pytań konkursowych
 • osoba, która jako pierwsza prześle komplet prawidłowych odpowiedzi, wygrywa nagrodę główną
 • odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected]; w tytule wiadomości należy podać KONKURS
 • konkurs trwa do końca dzisiejszego dnia, tj. 06.12.2016 r., do godz. 23:59
 • w dniu jutrzejszym opublikujemy prawidłowe odpowiedzi oraz ogłosimy zwycięzcę
 • nagroda zostanie wysłana do końca bieżącego miesiąca, tj. 31.12.2016 r. (będziemy starali się, aby trafiła do rąk zwycięzcy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, ale niestety nie możemy tego zagwarantować).

PYTANIA KONKURSOWE:

 1. Kto zdobył tytuł CZŁOWIEKA ROKU 2014 podczas pierwszej edycji NAGRÓD BRANŻOWYCH CD3D?
 2. Jakie imię nosi robot CD3D?
 3. Na jakiej konferencji współorganizowanej przez CD3D został na żywo zagrany utwór zespołu SLAYER – „Delusions of Saviour”?
 4. Który artykuł w historii serwisu Centrum Druku 3D otrzymał najwięcej komentarzy?
 5. Którego polskiego producenta drukarek 3D Paweł ogłosił kiedyś mianem „polskiego MakerBota„?

Czas start…
Życzymy powodzenia!

Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News