HP na tegoroczne targi formnext przygotowało szereg nowości – od przedstawienia nowych partnerów i pochwalenia się zrealizowanymi projektami, aż po zapowiedzi optymalizacji procesów wytwarzania addytywnego. Podobnie jak najważniejsze firmy z branży addytywnej, HP zapowiedziało, że skupia się na dostosowaniem swoich systemów pod kątem klientów wykorzystujących druk 3D w produkcji masowej.

Christoph Schell, odpowiedzialny za rozwój technologii druku 3D w HP powiedział, że ich systemy produkcyjne to szansa dla firm na usprawnienie swoich procesów wytwarzania i stanie się częścią czwartej rewolucji przemysłowej. Dla firm, współpraca z HP to szansa na zmianę metod projektowania oraz produkcji detali – rozwijane systemy Multi Jet Fusion oraz Metal Jet otwierają przed przedsiębiorcami nowe możliwości, zwiększając wydajność cyklu produkcyjnego.

Zawarte współprace 

HP sukcesywnie podejmuje nowe współprace z firmami z branży addytywnej. W ostatnim czasie partnerami przedsiębiorstwa zostali:

  • RecTech 3D, który stał się głównym partnerem HP w Chinach. Wspólną misją firm jest świadczenie najwyższej jakości usług druku 3D, a także oferowanie wiedzy z zakresu projektowania, a także szkoleń dla klientów i partnerów. RecTech 3D na początku przyszłego roku zainstaluje 10 systemów HP Jet Fusion 3D 4210 – co ciekawe, do końca 2019 liczba ta ma się potroić.
  • Forecast 3D, amerykańska firma świadcząca usługi druku 3D zdecydowała się na wdrożenie 24 systemów HP Jet Fusion 3D 4210, co pozwoliło im na znaczne przyspieszenie produkcji seryjnej.
  • GE Transportation, który nawiązał współpracę, aby wykorzystać technologię od HP do produkcji części przemysłowych stosowanych w przemyśle górniczymi i kolejowym.

Case studies

Firma pochwaliła się również usługami wykonywanymi dla firm i organizacji znanych na całym świecie. Wśród nich m.in.:

  • BMW Group, które wykorzystywało technologię druku 3D od HP w produkcji elementów do ich najnowszych modeli BMW i8 Roadster,
  • Volkswagen Group, gdzie systemy produkcyjne od HP pozwoliły na produkcję zindywidualizowanych narzędzi, które zoptymalizowały proces wytwarzania SUV-a T-Cross. Co więcej, niemiecki koncern motoryzacyjny jest jedną  z pierwszych firm na świecie, która wykorzystuje w sowich projektach system Metal Jet.
  • Firmy wykorzystujące nowe tworzywo od HP – PA11, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością mechaniczną, co sprawia, że można wykonywać z nich funkcjonalne elementy. Wśród swoich klientów HP wymienia m.in. firmę Bowman, producenta ortez OT4, a także instytucje naukowe i szpitale.

HP na formnext

Podczas trwających targów formnext 2018 na hali 3.1 zwiedzający mają szansę zobaczyć stoisko firmy, a na nim system do druku 3D z metalu HP Metal Jet, którego premiera odbyła się zaledwie kilka miesięcy temu. To również świetna okazja, żeby zapoznać się z poszerzaną sukcesywnie ofertą oprogramowania – HP prowadzi intensywne prace nad rozwiązaniami software’owymi, podejmując m.in. współpracę z Autodesk w celu tworzenia pełnego ekosystemu rozwiązań.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like