Strategia Josefa Prusy jest prosta – w przeciwieństwie do znakomitej większości producentów drukarek 3D nie przedstawia użytkownikom co roku nowego urządzenia, tylko ciągle ulepsza swojego flagowca – Prusę I3. I jak widać ta filozofia jest jak najbardziej skuteczna – popularność drukarki 3D nie słabnie, a klientów przybywa – na dostarczenie nowej drukarki 3D trzeba czekać nawet kilka tygodni.

Co tym razem inżynierowie z Prusa Research chcą zaproponować zarówno wiernym użytkownikom, którzy są z marką od lat jak i nowym, zastanawiającym się nad kupnem własnej drukarki 3D? Prace nadal skupione są na projekcie rozszerzenia, które ma pozwolić użytkownikom na wielokolorowy druk przestrzenny – aż z 5 materiałów!

Jak mówi sam Josef mówi Prusa, Multi Material Upgrade 2.0 to kit, który jest w pełni zintegrowany z drukarką 3D Prusa I3 MK3, co nadaje nowy standard wytwarzania przyrostowego. Użytkownik może mieć pewność, że urządzenie pozwoli na uzyskanie wielokolorowych wydruków 3D w wysokiej jakości. Wykonano dodatkowo kilka ulepszeń po stronie urządzenia np. ostrze do precyzyjnego cięcia filamentu czy przyciski do sterowania manualnego. Koszt Multi Material Upgrade 2.0 to $299 – przewidywany czas wysyłki to listopad.

Zmiany zostały również wprowadzona na poziomie firmware’u – ulepszony został sensor materiału, który pozwala na wykrywania rodzaju danego filamentu czy zatrzymanie druku 3D, kiedy wykryje brak materiału. O szczegółach wprowadzonego upgrade’u możecie poczytać na oficjalnym blogu Josepha Prusy.

ZOBACZ TEŻ: Spora garść aktualizacji i informacji od Prusy

Źródło: 3dprint.comprusaprinters.org

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like