MatterHackers, producent materiałów do druku 3D ogłosił poszerzenie oferty swoich produktów o NylonG – kompozytowy filament, łączący właściwości nylonu i zatopionego w nim włókna szklanego. Takie połączenie zaowocowało materiałem o nowych właściwościach – m.in. wysokiej wytrzymałości na rozciąganie i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Twórcy zaliczają swoje nowe tworzywo do zaawansowanych materiałów inżynieryjnych, gwarantujących najwyższą jakość drukowanych przestrzennie detali oraz dokładność wymiarową. Jak tłumaczą specjaliści z MatterHackers ich priorytetem jest ciągłe szukanie nowych rozwiązań i proponowanie swoim klientom filamentów o unikalnych właściwościach.

NylonG można zakupić bezpośrednio z strony internetowej amerykańskiego producenta – dostępny jest w półkilogramowych szpulach w formie filamentu o średnicy 1,75 mm. Jeśli chodzi o wskazówki dotyczące procesu druku 3D, producent zwraca uwagę, że wymagana jest dysza o dłuższej żywotności, mniej skłonna do zużycia – np. Olsson Ruby.

Źródło: all3dp.commatterhackers.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like