Firmy BMW Group i Dassault Systèmes ogłosiły rozpoczęcie wieloletniego partnerstwa. Nie jest to prosta implementacja platformy 3DEXPERIENCE w BMW, a stworzenie całego cyfrowego środowiska pracy z zakresie procesu inżynieryjnych w BMW, w którego sercu będzie platforma 3DEXPERIENCE. Na nowej platformie ma pracować ponad 17.000 inżynierów z BMW na całej rozpiętości organizacyjnej, od prac koncepcyjnych po etap produkcyjny.

Główną motywacją do rozwoju nowej platformy jest jak zwykle czas. Bardziej zintegrowane procesy oraz usprawniona komunikacja mają skrócić czas potrzebny do komercjalizacji nowego produktu, w tym wypadku samochodu lub motocykla. Wszystkie działy mające dostęp do nowej platformy będą pracować z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka danego pojazdu, który może być konfigurowany w czasie rzeczywistym pod względem wyposażenia dostępnego w wersji produkcyjnej. Ma to pozwolić na bardziej efektywne współdzielenie komponentów oraz na opanowanie bardzo dużej różnorodności dostępnych wariantów.

Idea cyfrowego bliźniaka z pewnością nie jest nowa, ale wydaje się, że BMW planuje tę zaimplementować na zupełnie nową skalę i brzmi to jak dużo mniej drukowania na etapie prototypu. Mimo wszytko kibicujemy.

Źródło: www.3ds.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Artykuły