Wczoraj informowaliśmy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-Cov-2  Targi Kielce S.A. postanowiły odwołać marcową edycję największych targów rolniczych w Polsce – AGROTECH i przenieść je na czerwiec tego roku. Równocześnie zastanawialiśmy się jaki los spotka Dni Druku 3D – największe targi technologii przyrostowych w kraju, organizowane przy okazji tzw. Przemysłowej Wiosny Targów Kielce? Dziś wszystko jest już jasne – Dni Druku 3D nie odbędą się w planowanym terminie i podobnie jak większość imprez tego typu, zostały przeniesione na wrzesień.

Andrzej Mochoń – prezes Targów Kielce poinformował w oświadczeniu dla Faktów TVN, że wszystkie imprezy targowe mające odbyć się w marcu i kwietniu 2020 zostaną przeniesione na późniejszy termin. Jeśli chodzi o Przemysłową Wiosnę i Dni Druku 3D, nowy planowany termin wydarzenia to 22 – 24 wrzesień.

Abstrahując od wymiaru czysto zdrowotnego i kwestii powstrzymania procesu rozpowszechniania się koronawirusa, decyzja ta jest słuszna również w sferze ekonomicznej i handlowej. Z informacji jakie zewsząd do nas docierają jednoznacznie wynika, że frekwencja na jakichkolwiek targach organizowanych w bieżącym okresie będzie dużo niższa od zakładanej. I nie chodzi tu o kwestie indywidualnych decyzji podejmowanych przez poszczególne osoby – wiele firm wstrzymało swoim pracownikom wydawanie zgód na tego typu wyjazdy z obawy o ryzyka związane z rozprzestrzeniającą się chorobą. Dopóki sytuacja nie zostanie opanowana i związane z tym emocje nie opadną – żadne targi lub konferencje nie będą miały racji bytu…

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News