W minionym tygodniu odbyło się jedno z największych wydarzeń w branży druku 3D, Formnext Connect. W trakcie wirtualnych targów, niemiecka firma DyeMansion zapowiedziała wiele nowych współprac, mających na celu uprzemysłowienie produkcji przyrostowej. 

DyeMansion specjalizuje się w produkcji urządzeń do post-processingu w zakresie wytwarzania przyrostowego SLS i MJF. Firma współpracuje z Siemens, zajmującą się produkcją przemysłową, aby dostarczyć swoje nowe rozwiązania technologiczne i zautomatyzować procesy wytwarzania. DyeMansion ujawniło także nowych partnerów produkcyjnych: Paragon Rapid Technologies i Digital Manufacturing Center (DMC) w Wielkiej Brytanii. 

Współpraca z Siemens

Uprzemysłowienie i automatyzacja wytwarzania przyrostowego wymaga nawiązania sieci współprac z liderami rynku. Dzięki współpracy DyeMansion z Siemens, niemiecka, młoda firma udoskonaliła swój system do polerowania parą Powerfuse S, w najnowszą technologią automatyzacji. To rozwiązanie pomoże dostarczyć kompletny łańcuch dostaw dla drukowania 3D w technologii selektywnego spiekania laserowego (SLS). 

System przetwarzania końcowego Powerfuse S.

System do polerowania Powerfuse S otrzymał dofinansowanie z programu “Green Deal” Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC), które ma być przeznaczone na poszerzenie zastosowań przyjaznej dla środowiska technologii VaporFuse Surfacing. Rozwiązanie zostało wprowadzone na Formnext 2019 i pozwala na otrzymanie szczelnych, przyjaznych dla środowiska powierzchni. Co więcej, VaporFuse Surfacing posiada szereg potencjalnych zastosowań w wielu branżach. 

W trakcie tegorocznego Formnext Connect, DyeMansion i Siemens zaprezentowali możliwość zastosowania systemu w aplikacji obuwniczej. Technologia Polishot Surfacing została zastosowania do wykończenia górnej części buta, a VaporFuse Surfacing zastosowano do post-processingu podeszwy środkowej. Dzięki temu udało się podkreślić możliwości nowego, kompleksowego przepływu pracy. W przyszłym roku Siemens będzie starał się wdrożyć kluczowe procesy tej aplikacji. 

Technologia Polyshot Surfacing zastosowana do wykończenia górnej części buta, oraz system VaporFuse Surfacing zastosowany do wykończenia środka podeszwy.

Automatyzacja wszystkich etapów produkcji, od projektowania i wytwarznia addytywnego, przez obróbkę końcową, aż po integrację IT, ma kluczowe znaczenie dla wysokiej wydajności i maksymalnej elastyczności. Dzięki współpracy DyeMansion i Siemens udało się stworzyć zintegrowany i kompleksowy łańcuch przemysłowej produkcji przyrostowej w technologii SLS.

Powerfuse S zapewnia zintegrowany zdalny dostęp, analizę danych i integrację produkcji w celu poprawy wydajności swoich systemów. System wykorzystuje bezpieczne połączenia VPN do przesyłu danych i rozwiązywania problemów. Cyfryzacja hali produkcyjnej umożliwia i usprawnia komunikację pomiędzy systemami MES i ERP. Dzięki implementacji cyfrowych rozwiązań, użytkownicy mogą śledzić stan produkcji i dane z czujników za pomocą panelu monitorowania w czasie rzeczywistym. Cyfryzacja produkcji znacznie poprawia wydajność i skuteczność systemów przetwarzania końcowego. 

DyeMansion uważa, że nowe możliwości ich systemów mogą być przeniesione do aplikacji, takich jak platforma chmurowa MindSphere IoT marki Siemens. Jest to oprogramowanie wykorzystujące zaawansowane analizy i sztuczną inteligencję do zasilania IoT. 

W tym roku DyeMansion uzyskał 14 milionów dolarów dofinansowania serii B prowadzonej przez partnera Nordic Alpha Partners (NAP). Fundusze miały być przeznaczone na cyfryzację produkcji. Firma odniosła się do tego podczas swojej prezentacji na Formnext Connect i oznajmiła, że inwestycja pomoże przejść na w pełni cyfrową produkcję. Rozwiązania cyfrowe są napędzane przez rosnącą automatyzację i integrację w całej jej działalności. 

Siedem nowych współprac

Współpraca z Siemens to nie jedyna kolaboracja DyeMansion. Niemiecka firma zapowiedziała dodanie siedmiu nowych partnerów produkcyjnych i handlowych. 

DyeMansion wybrało czeską firmę 3Dees, oferującą pełen zakres usług dotyczących druku 3D i amerykańskiego konsultanta Imagenet na lokalnych dystrybutorów swoich rozwiązań. Nowymi partnerami produkcyjnymi DyeMansion zostali m.in. Paragon Rapid Technologies czy brytyjski Digital Manufacturing Center. Na liście nie mogło zabraknąć Incremental Engineering – dostawcy części wykonanych w technologii Multi Jet Fusion (MJF), dostawcy usług drukowania 3D Printing Portal oraz hiszpańskiej firmy Mausa. 

DyeMansion stale się rozwija i zaskakuje nowymi rozwiązaniami. Ich portfolio ciągle się powiększa i bogaci o nowe, wartościowe współprace ze specjalistami w dziedzinie druku 3D. Firma dąży do pełnej cyfryzacji i automatyzacji produkcji, stosując bardziej wydajne i elastyczne rozwiązania. 

Źródło: 3dprintingindustry.com

Patrycja Dubert
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w News