W sobotę 6 lipca w Kielcach odbyła się wyjątkowa impreza dla wszystkich miłośników druku 3D w Polsce. Klub Studencki Wspak stał się na jeden weekend świątynią polskiego RepRapu, goszcząc najwybitniejszych przedstawicieli tego środowiska w kraju, prezentujących swoje drukarki 3D i dzieła jakie na nich popełnili. Były wykłady, konkursy i prezentacje, a przede wszystkim jedyna w swoim rodzaju możliwość zdobycia i wymiany wiedzy na temat druku 3D. Zapraszamy do oglądania zdjęć, w tym panoram 360° wykonanych na evencie.

Kielce_07_06_2013_29

Na evencie pojawili się przede wszystkim przedstawiciele polskiej szkoły RepRapu, skupieni wokół najstarszych i najważniejszych serwisów internetowych o tej tematyce w kraju: Reprapforum.pl i Reprapowo. Każdy z nich zaprezentował swoje urządzenia oraz całą masę fantastycznych wydruków. Odwiedzający mieli jedyną w swoim rodzaju okazję poznać osobiście najlepszych specjalistów w dziedzinie RepRapu w Polsce, zadać pytania i poradzić się w kwestiach technicznych.

Kielce_07_06_2013_31

Sporym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko jedynej firmy na evencie, zajmującej się sprzedażą zagranicznego sprzętu – zgierska Printila zaprezentowała dwie drukarki 3D Leapfroga, którego jest jedynym dystrybutorem w kraju. Zarówno odwiedzający jak i pozostali wystawcy mieli wiele pytań na temat drukarek holenderskiego producenta, wszyscy podziwiali również dwukolorowe wydruki ośmiornic i innych gadżetów powstałych na Leapfrogach. Mimo zapowiedzi, na event nie dotarli niestety dystrybutorzy drukarek 3D UP!

Kielce_07_06_2013_23

W trakcie imprezy odbyły się również konkursy dla wystawców: konkurs na najszybciej przewiniętą rolkę filamentu oraz konkursy na najlepsze wydruki – w pierwszym obiekt drukowało się w domu i przywoziło na event, drugi należało wydrukować na czas, w trakcie jego trwania. Konkurs na obiekt przywieziony wygrał Yru, natomiast konkurs na obiekt drukowany na miejscu wygrał Viresx.

Kielce_07_06_2013_36

Ok. godziny 15:00 rozpoczęły się wykłady, na których omawiano zagadnienia z zakresu technologii druku 3D, tworzenia drukarek RepRapowych oraz prezentacje na tematy poboczne.

Poniżej prezentujemy panoramy zdjęciowe 360º, które wykonaliśmy na miejscu. Pierwsza prezentuje wszystkich twórców prezentujących swoje drukarki 3D, kolejna to zestaw 4 panoram  z różnych momentów trwania eventu.

Panoramy 360°

1 panoramaPrezentacja wszystkich wystawców i ich projektów

4 panoramyPanoramy z eventu

 

Galeria zdjęć z eventu:

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować Pawłowi Rokicie za możliwość uczestnictwa w evencie i jego świetną organizację. Czekamy na kolejną, równie udaną imprezę.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like