EOS – jeden z największych na świecie producentów przemysłowych drukarek 3D, drukujących ze sproszkowanych poliamidów w technologii SLS i sproszkowanych stopów metali w technologii DMLS, poinformował że dostarczył i zainstalował swoją tysięczną maszynę na rynku północnoamerykańskim.

Tysięcznym wdrożeniem stała się drukarka 3D AMCM M 4K — wielkoformatowy, wysoko-wydajny czterolaserowy system do druku 3D z metalu. Unikalną cechą maszyny jest możliwość drukowania 3D aplikacji o wysokości do jednego metra – rzecz niewyobrażalna w produkcji addytywnej jeszcze kilka lat temu.

Drukarka 3D została zainstalowana w firmie Sintavia z siedzibą na Florydzie, która jest jednym z największych na świecie producentów dodatków do metalu, skoncentrowanym na produkcji zaawansowanych napędów, systemów dla przemysłu lotniczego, obronnego i kosmicznego. Jest to zarazem 17-ta drukarka 3D EOS, jaka została zainstalowana w Sintavii.

EOS został założony w kwietniu 1989 roku przez dr Hansa Langera w Gräfelfing w Niemczech – małej gminie na południe od Monachium. Od 1990 firma rozwijała systemy drukujące z żywic światłoutwardzalnych w technologii SLA (stereolitografia), a jednym z jej pierwszych klientów było BMW. W ciągu kolejnych pięciu lat EOS wprowadził swój pierwszy system spiekania laserowego (SLS) na bazie proszków poliamidowych. W kolejnych latach firma rozwijała i produkowała nowe maszyny, otwierając oddziały we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Finlandii. Firma założyła swoją północnoamerykańską siedzibę w Novi w stanie Michigan w 2001 roku. Obecnie EOS North America ma również swoje centrum techniczne w Pflugerville w Teksasie oraz centrum inżynierii materiałowej i produkcji w Advanced Laser Materials (ALM) w Temple w Teksasie.

Źródło: www.eos.info

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News