E3D-Online – brytyjski producent wysokiej jakości ekstruderów, głowic oraz niezliczonych akcesoriów do budowy i serwisowania amatorskich drukarek 3D poinformował, że w miniony weekend zmarł Sanjay Mortimer – jeden ze współzałożycieli firmy i współtwórca jej światowego sukcesu.

Zespół współtworzony przez Mortimera był jednym z pierwszych, który opracował naprawdę skuteczne i niezawodne systemy wytłaczania filamentów z wysokowydajnymi głowicami, pozwalającymi na pracę z szerokim spektrum materiałów. Produkty E3D-Online pozwoliły wypłynąć użytkownikom tanich drukarek 3D na szerokie wody i eksperymentować z filamentami, które domyślnie nie były możliwe do drukowania na ich urządzeniach.

Sanjay Mortimer odszedł w sobotę, 27-go listopada 2021 r. w wieku zaledwie 32 lat. Powód śmierci nie został podany do wiadomości publicznej.

Źródło: www.e3d-online.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like