Farsoon – chiński producent drukarek 3D do druku 3D ze sproszkowanych polimerów i metali ogłosił wdrożenie wysokotemperaturowej konfiguracji dla systemu 252P, pracującemu w technologii laser powder bed fusion (LPBF – alternatywna nazwa dla SLS). Firma po raz pierwszy zaprezentowała to urządzenie jeszcze w 2014 roku i od tego czasu stało się ono popularnym rozwiązaniem dla jednostek naukowych czy dostawców usług produkcyjnych na małą skalę. Wcześniej drukarka 3D mogła pracować w temperaturach do 280°C, jednakże jej nowa wersja jest w stanie przetwarzać materiały do maksymalnej temperatury topnienia na poziomie aż 340°C.

Dzięki nowej funkcjonalności, użytkownicy Farsoon mogą przetwarzać imponujące spektrum sproszkowanych materiałów: PA11, CF, ESD, TPU, PP, PBT, PA6, PPS, PAEK, PI i PTFE. Drukarka 3D UT252P jest wyposażona w komorę roboczą o wymiarach 250 × 250 × 320 mm oraz laser CO2 o mocy 100 W. Posiada również ulepszone 8-strefowe ekranowanie temperaturowe, a kontrola termiczna umożliwia UT252P przetwarzanie wyżej wymienionych, wysokotemperaturowych i wysokowydajnych materiałów inżynieryjnych również do zastosowań końcowych.

Równolegle z opracowywaniem nowej wersji drukarki 3D UT252P, zespół Farsoon ds. zastosowań polimerów współpracował z wieloma dostawcami w celu optymalizacji materiałów wysokotemperaturowych w formie proszkowej do wykorzystania w procesie SLS. Jednym z niedawnych sukcesów było spiekanie przez firmę Farsoon materiału z rodziny PAEK o wysokiej temperaturze topnienia przekraczającej 340°C.

Podczas testów beta stwierdzono, że części wyprodukowane na UT252P charakteryzowały się powtarzalnymi wynikami w zakresie stabilności termicznej, jakości powierzchni i właściwości mechanicznych. Farsoon poinformowała również, że materiał może osiągnąć niską częstotliwość odświeżania, co daje ogromny potencjał obniżenia kosztów materiałów i „prawdziwie zrównoważony proces produkcyjny”.

Źródło: www.farsoon-gl.com
Zdjęcie: www.farsoon-gl.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like