Sinterit skutecznie podgrzewa atmosferę przed zbliżającymi się targami formnext 2018. W ciągu ostatniego miesiąca polski producent rozwiązań z zakresu druku 3D poszerzył ofertę materiałów o dwie nowe pozycje – PA11 Onyx oraz Flexa Soft. Teraz Sinterit przedstawia zupełnie nowe tworzywo, którego cechą charakterystyczną jest… biała barwa.

Flexa Bright jest odpowiedzią na często powtarzające się pytania użytkowników o możliwość wprowadzenia do oferty producenta materiału o kolorze innym niż czarny – specjaliści z Sinterit dołożyli wszelkich starań aby otrzymać tworzywo o barwie jak najbardziej zbliżonej do białej. Wszystko przy zachowaniu właściwości odpowiednich dla materiałów elastycznych z linii Flexa.

Materiał gumopodobny wyróżnia się takimi właściwościami jak:

  • duża elastyczność – wydłużenie przy zerwaniu na poziomie ok 317 %,
  • wytrzymałość na rozciąganie – 10 MPa (zgodna z PN-ISO 37: 2007),
  • średnia twardość -o wartości 79 w skali Shore typu A (według normy PN-EN ISO 868: 2005),
  • absorpcja wody Flexa Bright wynosząca około 3% (zgodna z PN-EN ISO 62: 2008).

Wprowadzenie materiału o zupełnie odmiennym dla Sinterit, białym kolorze otwiera nowy zakres aplikacji m.in. w medycynie oraz przemyśle odzieżowemu. Wśród potencjalnych zastosowań materiału producenci wyróżniają prototypowanie tkanin, tworzenie modeli przedoperacyjnych na potrzeby lekarzy i chirurgów, a także makiet dla branży architektonicznej.

Premiera nowego materiału zapowiedziana jest na targi formnext 2018, które odbędą się w dniach 13-16 listopada br. – odwiedzający będą mogli zapoznać się z urządzeniami Sinterit oraz pełną gamą materiałów na stanowisku  G41 (hala 3.1).

ZOBACZ: formnext 2018 – zobacz listę polskich wystawców!

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like