Producent drukarek 3D Bambu Lab ogłosił, że zamierza umożliwić swoim klientom instalowanie oprogramowania firm trzecich na swoich urządzeniach. Bambu Lab reaguje w ten sposób na opracowanie przez zespół programistów alternatywnego oprogramowania sprzętowego o nazwie X1 Plus.

Jak Bambu Lab ogłosiło w swoim oświadczeniu, początkowo w oryginalnym oprogramowaniu sprzętowym wykryto lukę w zabezpieczeniach, która umożliwiła „jailbreak” drukarki 3D. Po początkowym sceptycyzmie w końcu doszło do dyskusji pomiędzy Bambu Lab a twórcami oprogramowania X1 Plus. Według Bambu Lab firma dotychczas stosowała strategię podobną do Apple ze swoim systemem zamkniętym, co ma pewne zalety, takie jak zapewnienie standardów jakości, ogranicza to jednak również możliwości dostosowywania ustawień dla zaawansowanych użytkowników.

W ramach kompromisu Bambu Lab chce teraz dać swoim klientom wybór pomiędzy oryginalnym systemem a instalacją oprogramowania firm trzecich. Wkrótce zostanie udostępniona specjalna aktualizacja oprogramowania sprzętowego. Jednakże instalowanie oprogramowania sprzętowego od zewnętrznych dostawców odbywa się na własne ryzyko i bez żadnych roszczeń ze strony Bambu Lab.

Firma planuje w przyszłości stworzyć i udostępnić oficjalne interfejsy dla programistów. Dopóki nie będą one dostępne, nowe oprogramowanie sprzętowe umożliwi użytkownikom obeznanym z technologią wprowadzanie szeroko zakrojonych modyfikacji drukarki 3D.

Źródło: www.bambulab.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like