3D Printers, firma znana z produkcji drukarek 3D typu FDM HBOT3D, charakteryzujących się dużym obszarem roboczym, ogłosiła pozyskanie poważnego inwestora. Spółka pozyskała ponad 2,3 mln zł z emisji, którą objął fundusz Venture FIZ zarządzany przez Trigon TFI oraz grupa prywatnych inwestorów. Co więcej, 3D Printers zamierza pójść w ślady Zortraxa i w przeciągu trzech najbliższych lat zadebiutować na GPW.

3D Printers to firma kierowana przez jednego z najbardziej cenionych członków społeczności RepRap – Arkadiusza Śpiewaka, znanego w latach 2012-2013 ze stworzenia dwóch głośnych konstrukcji – chwalonego na świecie Aluminatus Tridenta i HBota – drukarki 3D o olbrzymim jak na tamte czasy obszarze roboczym 30 x 30 x 30 cm. Był także twórcą pierwszej polskiej elektroniki sterującej do drukarek 3D – Sunbeam, jak również członkiem międzynarodowego zespołu pracującego nad projektem Smoothie.

3D Printers powstało pod koniec 2013 r., jednakże prawdziwą popularność zaczęło zdobywać rok później, wraz z wypuszczeniem do sprzedaży pierwszej, białej wersji HBOTA3D. Wkrótce potem, drukarki 3D firmy trafiły do oferty ABC Data.

HBot ABC Data

Wiosną tego roku, podczas VII edycji targów Dni Druku 3D w Kielcach, firma zaprezentowała nową odsłonę swojego urządzenia w postaci F300, charakteryzującą się przede wszystkim zmienionym designem oraz nową konstrukcją extrudera.

hbot-f300

Teraz sprawy powinny nabrać jeszcze szybszego tempa, a to dzięki wspomnianej we wstępie inwestycji Trigon TFI. Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu oraz biznesowemu, 3D Printers z miejsca dołączył do czołówki polskich producentów drukarek 3D, którym do tej pory przewodziła czwórka w postaci Zortraxa, ZMorpha, 3DGence oraz 3DKreatora. Wraz z równie szybko rozwijającymi się VSHAPEREM, Skriware’em oraz nieco zapomnianym już, chociaż wciąż aktywnym Omni3D, polska branża producentów drukarek 3D coraz bardziej rośnie w siłę.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce przełoży się to także na ilości sprzedanych urządzeń na świecie i wzrost w udziale światowego rynku druku 3D.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

1 Comment

Comments are closed.

You may also like

More in News