IV edycja Dni Druku 3D w Kielcach zbliża się wielkimi krokami, nic zatem dziwnego, iż kolejne firmy szykują się z premierami bądź to nowych urządzeń, bądź ulepszonymi wersjami dotychczasowych modeli. Tak właśnie jest w przypadku wrocławskiego 3D Printers, które w tą sobotę zamierza zaprezentować odświeżoną wersję swojego flagowego modelu – HBota 3D. Drukarka 3D w wersji 1.1 będzie miała ulepszoną konstrukcję, w której wykorzystano materiały o jeszcze lepszych parametrach, wprowadzono też bardziej zoptymalizowane rozwiązania.

HBot 3D v1.1 posiada obszar roboczy na poziomie 30 x 30 x 30 cm. W nowej wersji ulepszono przede wszystkim mechanikę. Elementy prowadzenia paska zostały wykonane z toczonych na zamówienie elementów, a elementy osi XY wykonane są z laserowo ciętego aluminium, które następnie zostało wypiaskowane i anodowane co daje duża większa wytrzymałość na zarysowania. Stół roboczy jest wykonany ze szkła borowo-krzemowego pokrytego kaptonem, co zapewnia odpowiednie trzymanie obiektów, które zajmują całą powierzchnię stołu. Szkło tego typu ma dużo większą tolerancję wymiarową niż szkło hartowane. Ma mniejszą rozszerzalność cieplną i wytrzymuje temperatury do 750°C.

HBot 3D v1_1 01

Obudowa drukarki 3D wykonana jest z aluminium, które zostało polakierowane proszkowo na czarny mat i biały połysk. Tym samym konstrukcja jest wytrzymalsza i bardziej odporna na zarysowania i zabrudzenia. Całość oparta jest o ramę spawaną z profili aluminiowych co zapewnia dużą sztywność urządzenia i przekłada się na większą precyzję wydruków.

HBot 3D v1_1 03

Każda drukarka 3D z 3D Printers jest dostarczona jako złożone i skalibrowane urządzenie i jest gotowa do użytku natychmiast po wyciągnięciu z pudełka. Wszystkie maszyny objete są 24 miesięczna gwarancją producenta. Koszt urządzenia niezmiennie wynosi 9 999,00 PLN netto.

HBot 3D v1_1 02

W ofercie firmy można znaleźć również materiały eksploatacyjne do drukarki 3D: filament ABS i PLA występujący aktualnie w 17 kolorach, a w niedalekiej przyszłości w 20. Dodatkowo do oferty planowane jest wprowadzenie takich materiałów jak nylon, PVA, HIPS, PETG, Laywood i Filaflex.

HBot 3D v1_1 04

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem HBota 3D w akcji, zapraszamy do stoiska firmy 3D Printers w Kielcach, w najbliższą sobotę podczas IV edycji Dnia Druku 3D.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

1 Comment

  1. Wydrukujcie coś takiego http://www.thingiverse.com/thing:108883
    Jako przykład dla szkół, albo zwykłych ludzi bardzo przemawiający.

    Ciekawe czy będzie można dostac jakies wydruki z tej drukarki. Nawet za jakąś opłatą za filament (jak będzie można kupić na innym stoisku to w sumie nawet za metry).
    Dac możliwość narysowania czegos w thinkercad com i wydrukowac. bezcenne

Comments are closed.

You may also like