Niedawno informowaliśmy o współpracy zawartej pomiędzy wiodącym europejskim producentem desktopowych drukarek 3D, Ultimaker z Robert Bosch GmbH, czołowym dostawca urządzeń elektronicznych. Kontrakt zakłada, że Ultimaker dostarczy Boschowi drukarki 3D Ultimaker 3 Extended do kilku wybranych zakładów produkcyjnych i jego filii na świecie, a docelowo lokalni dystrybutorzy urządzeń Ultimakera otrzymają w strukturach koncernu status preferowanego dostawcy.

Teraz Ultimaker ogłasza rozpoczęcie kooperacji z kolejną firmą o ugruntowanej pozycji w branży rozwiązań z zakresu rozwiązań informatycznych, a od niedawna również w dziedzinie technologii przyrostowych. Firma ogłosiła integrację oprogramowania do skanowania HP z autorskim slicerem od Ultimaker – Cura. Integracja pozwoli na zwiększenie wydajności przepływu pracy użytkowników rozwiązań od HP (m.in. systemem Sprout i 3D Structured Light Scanner Pro S3), usprawniając wytwarzanie detali w technologii przyrostowej.

Integracja wzbogaciła listę aplikacji 3D obsługiwanych przez Ultimaker Cura – wśród nich znajduje się już m.in. Siemens NX i SolidWorks, dając możliwość płynnego przejścia od etapu projektowania do właściwego procesu druku 3D.

Frans Rintjema, dyrektor zarządzający Immersive Computing w HP, tłumaczy, że integracja zaspokaja rosnącą potrzebę rynku, włączając technologie addytywne zarówno w proces projektowania jak i profesjonalną produkcję.

Wiceprezes ds. Zarządzania produktami w Ultimaker, Paul Heiden, twierdzi, że połączenie sił z firmami z branży addytywnej takimi jak HP, a także umożliwienie integracji systemu Ultimaker otwiera szereg nowych możliwości. Dla użytkowników rozwiązań od Ultimaker współpraca z HP pozwoli na pełniejsze wykorzystanie pełnego potencjału technologii druku 3D.

Źródło: ultimaker.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like