Amerykański oddział producenta przemysłowych systemów do wytwarzania addytywnego EOS przedstawił nowe urządzenie - INTEGRA P450. Drukarka 3D pracuje w technologii spiekania laserowego proszków i została opracowana z myślą wypełnienia luki pomiędzy szybkim prototypowaniem a produkcją seryjną, za sprawą skalowalnej, modułowej budowy.

Swoją pierwszą drukarkę 3D EOS zaprezentowało ponad trzy dekady temu, w 1989 roku. Od tego czasu firma stawia na nieustanny rozwój, tworząc nowe, coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. W ich portfolio znajduje się m.in. FORMIGA P 110 Velocis, urządzenie będące ulepszoną wersją flagowej maszyny firmy – Formigi P 110.

INTEGRA P450 ma być kompromisem pomiędzy łatwością obsługi, wysoką jakością wytwarzania oraz przystępną ceną. Producent stawia również nacisk na modularną formę uradzenia i możliwość dostosowania go do potrzeb produkcyjnych użytkowników. David Leigh, dyrektor operacyjny EOS North America, mówi, że pomysł stworzenia urządzenia wyniknął z potrzeby użytkowników. Urządzenie daje użytkownikom dostęp do szerokiej gamy materiałów za sprawą możliwość wytwarzania w temperaturach do 300° C.

Komora grzewcza drukarki 3D o wymiarach 420 x 420 x 500 mm posiada osiem niezależnych stref grzewczych, co zapewnia wyższą jakość i spójną produkcję części, co jest spójne z podejściem opartym na optymalizacji przepływu pracy. Dodatkowo, jakość wydruków jest monitorowa systemem kamer termowizyjnych, pozwalając na analizę termiczną drukowanego elementu w czasie rzeczywistym. Daje to możliwość szybkiego reagowania na nieprawidłowości w procesie produkcyjnym i zminimalizowanie strat materiału.

Laser CO2 o mocy 120 watów pozwala na wytwarzania z prędkością 25 mm/ godzinę. Drukowane 3D elementy charakteryzują się wysoką jakością wynikającą z wysokości warstwy na poziomie 0,10 - 0,18 mm. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jego obsługa była jak najbardziej przyjazna i nie nastręczała problemów nawet początkującym użytkownikom.

Detale wykonane na urządzeniu INTEGRA P450
Specyfikacja techniczna

Obszar roboczy

Typ lasera

Prędkość druku 3D

Grubość warstwy

Wymiary urządzenia

Oprogramowanie

420 x 420 x 500 mm

CO2 120 W

25 mm/godzinę

0,10 - 0,18 mm

2,08 x 1,32 x 2,46 m

EOSPRINT 2, IntegraBUILD

Urządzenie jest komercyjne dostępne jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: integrap450.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like