Tydzień temu informowałem, iż 22 lutego br. w Ustroniu, podczas 55-tego SYMPOZJONU „Modelowanie w mechanice” – najważniejszej konferencji naukowej uczelni technicznych w Polsce, po raz pierwszy w historii tej zacnej imprezy odbędzie się wyjątkowe Konwersatorium pt. „Technologia druku 3D w ujęciu przemysłowym wraz z prezentacją firm z branży druku 3D”. Wystąpi na nim czołówka firm działających w segmencie profesjonalnego druku 3D, która zaprezentuje nie tylko świetne wykłady lecz również zaprezentuje szereg ciekawych rozwiązań i case studies z zakresu technologii przyrostowych.

Organizatorem konferencji jest od lat gliwicki oddział Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej przy poparciu Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk. Podczas SYMPOZJONU “Modelowanie w mechanice” spotykają się naukowcy z różnych stron Polski, z różnych uczelni i ośrodków PAN-u, aby dyskutować o problemach szeroko pojętej mechaniki. Teraz po raz pierwszy konferencja zostanie wzbogacona o dodatkowy panel poświęcony drukowi 3D.

Pierwotnie w Konwersatorium miało wziąć udział siedem firm:

  • 3D Lab – dystrybutor marki 3D Systems
  • 3DGence – producent drukarek 3D drukujących w technologii FDM
  • Bibus Menos – dystrybutor marek EOS i Stratasys
  • CadXpert – dystrybutor marek MakerBot, Blueprinter i ESI
  • IJ Paliga – czołowa firma usługowa specjalizująca się w profesjonalnym druku 3D
  • Materialise – największa firma świadcząca usługi druku 3D na świecie
  • Wadim Plast Narojek Sp.j. – dystrybutor marki SLM Solutions.

Teraz do tego grona dołączyły trzy kolejne:

  • FabLab Kielce – organizacja stojąca m.in. za targami Dni Druku 3D w Kielcach, jak również drukarką 3D drukującą z ceramiki i różnego rodzaju mas – GAIA Multitool
  • SMARTTECH – producent skanerów 3D
  • Solveere – dystrybutor marek EnivisionTEC, MCor, TPM i TierTime.

Oto co zaprezentują poszczególni wystawcy:

3D Lab – dystrybutor 3D Systems

ProX-500

Firma 3D Lab – zdobywca tytułu Najlepszego Dystrybutora Profesjonalnych Drukarek 3D 2015 w plebiscycie branżowym CD3D, zaprezentuje wykład pt. “Profesjonalne prototypowanie i cyfrowa produkcja w 3cim wymiarze“, gdzie opowie m.in. o technologiach przestrzennych wykorzystujących rozwiązania 3D Systems.

3DGence

3DGence One

Firma 3DGence – jedyny przedstawiciel segmentu niskobudżetowych drukarek 3D, przedstawi wykład “Na co warto zwrócić uwagę kupując drukarkę w technologii FDM“, w którym zaprezentuje najważniejsze niuanse związane z technologią druku 3D z termoplastów w kontekście tej klasy drukarek 3D.

Bibus Menos

Kompletny silnik turbowałowy wykonany w technologii DMLS na uniwersytecie Monash Źródło: Uniwersytet Monash - Melbourne

Kompletny silnik turbowałowy wykonany w technologii DMLS na uniwersytecie Monash
Źródło: Uniwersytet Monash – Melbourne

Firma Bibus Menos – jeden  z najbardziej znanych dystrybutorów drukarek 3D w Polsce, zaprezentuje wykład dotyczący problemów technologii selektywnego, laserowego przetapiania proszków metali DMLS/SLM w istniejących wdrożeniach produkcyjnych jako pole do innowacji i komercjalizacji wyników badań.

CadXpert

Prodways

Firma CadXpert, dystrybutor drukarek 3D MakerBot, Blueprinter oraz profesjonalnego oprogramowania do cyfrowego prototypowania ESI, zaprezentuje absolutną nowość na rynku polskim w postaci technologii  MovinLight® autorstwa francuskiej firmy PRODWAYS. Poruszy również kwestie technologii SLS.

FabLab Kielce

GAIA Multitool Janusz Wojcik Pawel Rokita

FabLab Kielce – organizatorzy targów Dni Druku 3D w Kielcach oraz twórcy unikalnego na skalę światową wielofunkcyjnego urządzenia GAIA Multitool, wystąpią z wykładem pt. “Technologia druku 3D masami na przykładzie druku gliną“. Zaprezentują podczas niego autorską technologię druku 3D różnego rodzaju masami ceramicznymi, która ewoluowała z popularnej technologii FDM.

IJ Paliga

Wkładki kształtujące i wyrób

Firma IJ Paliga to jedna z najbardziej cenionych firm usługowych w kraju, która zaprezentuje swoje flagowe case study w postaci wykładu pt. “Formy wtryskowe wykonywane w technologii przyrostowej“. Przedstawi jak przy pomocy technologii druku 3D z żywic światłoutwardzalnych (MJM) zoptymalizowała koszty i czas tworzenia form do wtrysku.

Materialise

Materialise 05

Firma Materialise – polski oddział największej firmy usługowej z branży druku 3D na świecie i zwycięzca tytułu Najlepszej Polskiej Firmy Usługowej 2015 w plebiscycie branżowym CD3D, zaprezentuje wykład poświęcony wykorzystaniu technologii SLS.

SMARTTECH

SMARTTECH skanowanie przemyslowe

Firma SMARTTECH – pierwszy w Polsce producent skanerów 3D i jeden z pionierów skanowania 3D na świecie,  wygłosi wykład pt. “Wykorzystanie skanerów 3D SMARTTECH w przemyśle. Inżynieria odwrotna i kontrola jakości“. Na konkretnych przykładach zostaną omówione możliwości wykorzystania skanerów do efektywniej kontroli jakości i inżynierii odwrotnej. Dyrektor Działu Pomiarów SMARTTECH podzieli się swoim doświadczeniem odnośnie doboru parametrów urządzeń do poszczególnych zastosowań w wielu dziedzinach przemysłu.

Solveere

envisionTEC

Firma Solveere – dystrybutor niemieckich drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych EnvisionTEC, przedstawi wykład pt. “Technologia 3SP – szybkie precyzyjne prototypowanie“. Będzie on obejmować zakres działania technologii w przemyśle, jak również samą zasadę jej działania z naciskiem na urządzenie wielkogabarytowe.

Wadim Plast Narojek Sp.j.

SLM Solutions 01

Firma Wadim Plast Narojek Sp.j. – dystrybutor marki SLM Solutions, wygłosi wykład pt. “SLM – selektywne stapianie proszków metali wiązką lasera“, w którym zaznajomi słuchaczy ze specyfiką technologii druku 3D z metalu.

Weź udział w konferencji!

Udział w Konwersatorium poświęconemu technologii druku 3D jest dostępny dla każdego! Koszt uczestnictwa to zaledwie 50,00 PLN, w ramach którego uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wykładów w/w firm, obejrzenia maszyn i eksponatów jakie będą prezentowane oraz wzięcia udziału w rozmowach z przedstawicielami profesjonalnej branży druku 3D. W cenie jest wliczony obiad.

Konwersatorium odbędzie się w hotelu Jaskółka, w zimowej scenerii Beskidu Śląskiego, w Ustroniu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rejestracji na stronie organizatora.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w News