Już za miesiąc – Dni Druku 3D w Kielcach i projekt 100 drukarzy 3D

0

Dni Druku 3D zbliżają się dużymi krokami. Po raz kolejny drukarze 3D i ich maszyny przyjadą do Kielc. Będzie to już IV edycja tej imprezy i jej organizatorzy zamierzają niejako podsumować wszystkie dotychczasowe wydarzenia jakie miały miejsce w Kielcach. IV edycja to przede wszystkim pokazanie publiczności możliwości jakie daje technologia druku 3D, dlatego organizatorzy – czyli Janusz Wójcik i Paweł Rokita z FabLabu Kielce dążą do tego, aby do Kielc przyjechało jak najwięcej wydrukowanych elementów wykonanych w różnych technologiach. Celem jest umożliwienie zwiedzającym obejrzenie wydruków oraz ich fizycznego dotknięcia. Tym razem nacisk ma być położony nie tyle na same urządzenia, a bardziej na efekty ich pracy.

Wstęp na event jest bezpłatny. Poprzednie edycje odwiedzała publiczność z całej Polski i organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem tak będzie. Po raz pierwszy pojawiły się zapytania o imprezę z zagranicy. Dzień druku 3D jest miejscem, w którym podczas jednego dnia można dokonać szybkiego przeglądu całego rynku drukarek 3D w Polsce. Z łatwością można spotkać osoby, które bezpłatnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, które udzielają się na forach tematycznych lub branżowych. W jednym miejscu, w ciągu kilkunastu godzin będą można zobaczyć prawie wszystkie konstrukcje dostępne w kraju. Pojawi się też dużo firm świadczących usługi drukowania 3D.

Jeśli chodzi o „Projekt 100 drukarzy” o którym wspominaliśmy przy okazji poprzedniego artykułu, to jest on hasłem przewodnim IV edycji. Partnerem FabLab Kielce jest Institute of Desing Kielce. Organizatorzy postanowili przedstawić artystyczną wizję dotychczasowych wydarzeń w stolicy województwa Świętokrzyskiego, a artyści związani z Instytutem zaprojektowali instalację, którą niedługo mają zmontować.

Liczba 100 jest symboliczna w swojej wymowie. Jeśli czytasz ten tekst, masz drukarkę w technologi FDM, drukujesz z ABS/PLA i zastanawiasz się czy wziąć udział w akcji, przestań zwlekać – napisz do organizatorów. Elementy instalacji będą drukowane w szarym kolorze. Poniższa infografika prezentuje jak będzie wyglądał projekt choć nie pokazuje jego wszystkich elementów.

100 drukarzy

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zachęcamy do kontaktu z Pawłem Rokitą pod adresem: [email protected]

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Od stycznia 2013 roku związany z drukiem 3D.