Zortrax, jeden z najpopularniejszych polskich producentów rozwiązań dla druku 3D zapowiedział wprowadzenie nowej linii żywic inżynieryjnych, kompatybilnych z urządzeniem Zortrax Inkspire. Cała seria ma charakteryzować się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi, bez utraty dokładności. Jest to kolejny krok w kierunku zastosowań druku 3D do wytwarzania funkcjonalnych elementów z żywic w przemyśle i inżynierii. 

Zortrax Inkspire to urządzenie, które pozwala na szybkie wytwarzanie elementów z żywic fotopolimerowych w technologii UV LCD. Modele wydrukowane za pomocą tej metody charakteryzują się wysoką precyzją i dokładnością wykonania. Niemniej jednak, zazwyczaj produkty wytworzone z żywic światłoutwardzalnych cechowała niższa trwałość niż modele wytworzone z HIPS czy ABS. Co się zatem zmieni?

Linia wytrzymałych materiałów Zortrax Resin Tough

Linia nowych materiałów Zortrax Resin Tough zapewnia wyjątkową wytrzymałość mechaniczną, dzięki czemu wydruki 3D z żywic fotopolimerowych będą mogły znaleźć swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Nowa seria tworzyw Zortrax pozwala również na wytwarzanie funkcjonalnych prototypów w krótkim czasie. Dzięki utwardzaniu całej warstwy nawet kilku modeli jednocześnie na maszynie Inkspire, wytwarzanie jest szybkie i wydajne. 

Materiały Zortrax Resin Tough White i Grey są materiałami cechującymi się właściwościami mechanicznymi odpowiadającymi mieszankom ABS, stosowanym w przemyśle. Natomiast są bardziej twarde i mają niższy moduł sprężystości. Dzięki wysokiej jakości powierzchni, uzyskiwanej w technologii UV LCD modele mogą być stosowane do aplikacji wymagających precyzji i dokładności. Są to materiały dedykowane do tworzenia funkcjonalnych prototypów elektroniki konsumenckiej i przemysłowej, odpornych na uderzenia obudów do dronów i innego sprzętu, który musi spełniać surowe normy trwałości. Co więcej, Zortrax Resin Tough White nie żółknie po ekspozycji na promieniowanie słoneczne, co czyni go idealnym do do użytku na zewnątrz.

Zortrax Resin Tough Clear jest semi-transparentną żywicą o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, charakterystycznej dla całej nowej linii materiałów Zortrax. Ten materiał jest dedykowany do zastosowań wymagających odporności na zarysowania i uderzenia, a przy tym transparentności. Zortrax Resin Tough Clear sprawdzi się do produkcji niestandardowych kloszy lamp samochodowych lub innych funkcjonalnych elementów o wysokiej przezierności. 

Warto wspomnieć, że aktualnie trwa promocja na drukarkę 3D Zortrax Inkspire. Urządzenie jest teraz dostępne 15% taniej, z darmową wysyłką. Co więcej, kupujący otrzymają bezpłatny 3-miesięczny dostęp do planu Enterprise Plan w usłudze zarządzania drukowaniem 3D Zortrax inCloud.

Grafiki: Materiały prasowe Zortrax

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Druk 3D