TotalEnergies Corbion ogłosiło, że produkowane przez firmę bioplastiki z linii Luminy Polylactic Acid (PLA) spełniają rygorystyczne kryteria Unii Europejskiej dotyczące regulacji podatkowej w zakresie łagodzenia zmian klimatu i adaptacji do nich. Ocena materiałów jest już dostępna w nowo wydanym opracowaniu „Planting the Future with PLA” („Zasiewanie przyszłości z PLA”), które szczegółowo opisuje regulację i wnika w kolejne aspekty zrównoważoności materiałów biobazowych. Osiągnięcie to podkreśla kluczową rolę firmy w globalnej zrównoważonej gospodarce.

Regulacja UE w zakresie taksonomii jest kluczowa dla zrównoważonej innowacji, ponieważ ustala standard dla tego, co może być oznaczone jako 'zrównoważone’ w biznesie w Unii Europejskiej. Ramy te korzystają z sześciu celów środowiskowych: łagodzenie zmian klimatu, adaptacja do zmian klimatu, zrównoważone wykorzystanie i ochrona wodnych i morskich zasobów, przejście na gospodarkę cyrkulacyjną, prewencja i kontrola zanieczyszczeń oraz ochrona i przywracanie bioróżnorodności i ekosystemów. Celem regulacji jest zwiększenie inwestycji zrównoważonych i dalsze prowadzenie realizacji Europejskiego Zielonego Ładu.

„TotalEnergies Corbion nadal ściśle współpracuje z ustawodawcami, regulatorami i organizacjami pozarządowymi, dążąc do stworzenia bardziej zrównoważonych alternatyw dla plastików”, powiedziała Maelenn Ravard, menedżerka ds. Zrównoważoności i Regulacji w firmie. Dodała: „Oprócz zgodności z regulacją UE dotyczącą taksonomii, cała nasza linia produktów Luminy PLA jest certyfikowana jako 100% biobazowa zgodnie z EN16785 oraz programem USDA biopreferred. Co więcej, nasz zakład produkcyjny jest certyfikowany ISO pod kątem zarządzania środowiskiem, jakości i bezpieczeństwa, a my przestrzegamy przepisów ustalonych przez organizację przemysłu trzciny cukrowej World Wildlife Fund Bonsucro. Jesteśmy dumni, że możemy ustawić ten standard dla przemysłu bioplastików na przyszłość.”

Bioplastiki Luminy PLA pochodzą z trzciny cukrowej, zasobu odnawialnego co roku, i należą do nielicznych typów bioplastików, które są zarówno biobazowe, jak i biodegradowalne. Stworzenie kilograma PLA wymaga 1,75 m² pola trzciny cukrowej, która podczas wzrostu pochłania 1,8 kg CO2 z atmosfery. Cała zdolność produkcyjna TotalEnergies Corbion wymaga tylko 0,08% gruntów ornych w Tajlandii, gdzie firma produkuje PLA. Mówiąc prościej, efektywność wykorzystania gruntów połączona z korzyściami z pochłaniania dwutlenku węgla sprawia, że bioplastiki PLA są doskonałą opcją do zmniejszenia globalnego uzależnienia od plastików opartych na paliwach kopalnych.

Bioplastiki Luminy PLA TotalEnergies Corbion umożliwiają firmom na całym świecie przejście na bardziej zrównoważone materiały bez kompromisów w zakresie jakości lub wydajności. Stanowią one realną alternatywę dla konwencjonalnych plastików, zgodnie z celami regulacji UE w zakresie taksonomii i wspierają globalne przesunięcie ku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Źródło: www.totalenergies-corbion.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News