Nuburu- amerykańska firma z siedzibą w Kolorado, specjalizująca się w technologii niebieskiego lasera, nawiązała współpracę z GE Additive, aby zbadać zalety wykorzystania niebieskich laserów w technologii druku 3D. W ramach wspólnego porozumienia technologicznego, obie firmy skupią się na badaniu szybkości, precyzji oraz komercyjnych korzyści związanych z wdrażaniem technologii niebieskiego lasera Nuburu w procesach druku 3D ze stopów metali.

Podejście Nuburu opiera się na pochłanianiu niebieskiego światła emitowanego przez wiązkę lasera przez metale, co umożliwia efektywne topienie szerokiego zakresu metali o znaczeniu przemysłowym. Łącząc moduł niebieskiego lasera z systemem kondycjonowania optycznego, Nuburu ma na celu optymalizację wydajności produkcji. W ramach współpracy, GE Additive udostępni swoje laserowe drukarki 3D oraz doświadczenie w integracji i charakterystyce prototypowego silnika świetlnego Nuburu, aby ocenić jakiekolwiek postępy w porównaniu z istniejącą technologią.

Dyrektor generalny Nuburu, Dr Mark Zediker, wyraził swoje podekscytowanie partnerstwem, stwierdzając, że zaawansowana technologia niebieskiego lasera osiągnęła znaczące kamienie milowe. Wierzy, że współpraca z GE Additive - jednym z liderów druku 3D z proszków metali, pomoże Nuburu rozszerzyć zastosowanie niebieskich laserów w obszarze technologii przyrosotwych. Ta innowacja ma potencjał zrewolucjonizować różne sektory, takie jak logistyka wojskowa, produkcja lotnicza oraz fabrykacja urządzeń medycznych.

Chris Schuppe, Dyrektor Generalny ds. Inżynierii i Technologii w GE Additive, podkreślił chęć firmy do oceny technologii niebieskiego lasera Nuburu i jej potencjalnych korzyści. Jako lider branży z doświadczeniem w kwalifikowaniu części dla regulowanych branż, GE Additive ma na celu wykorzystanie swojego doświadczenia w obszarze druku 3D z metali, aby ocenić ulepszenia wprowadzone przez technologię Nuburu.

To wspólne porozumienie rozwojowe uzupełnia istniejącą współpracę Nuburu z GE Additive, wspierającą ich kontrakt AFWERX Small Business Innovation Research (SBIR) Phase II, który został przyznany w 2022 roku. Firmy zamierzają wykorzystać potencjał technologii niebieskiego lasera do przyszłych zastosowań w produkcji przyrostowej.

Źródło: www.nuburu.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News