Monkeyfab nawiązał dziś oficjalną współpracę z firmą Sygnis, dotyczącą dystrybucji, współpracy marketingowej oraz technicznej. Sygnis rozpocznie sprzedaż długo oczekiwanych drukarek Prime 3D, zajmie się również ich serwisem i opieką techniczną. Współpraca ma charakter bezterminowy, a jej celem jest konsolidacja działań marketingowych w celu uzyskania najmocniejszej pozycji na rynku warszawskim i mazowieckim. Prime 3D ma być dostępne w ofercie Sygnis już od dnia dzisiejszego.

Monkeyfab, tworzony przez ekipę RepRapForum, to jeden z najstarszych i najpopularniejszych sklepów internetowych z akcesoriami do druku 3D. To również jedni z pionierów RepRapów w Polsce, którzy od kilkunastu miesięcy w pocie czoła opracowują swoją drukarkę 3D do samodzielnego montażu – Prime 3D. I choć od kilku miesięcy są dostępne już pierwsze zdjęcia urządzenia i filmy z jego pracy, to nie licząc warsztatów organizowanych przez Monkeyfab, ich drukarka 3D nie była jeszcze dostępna w sprzedaży.

Źródło: www.monkeyfab.com

Źródło: www.monkeyfab.com

To się właśnie zmienia za sprawą Sygnis. Firma, która pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno, oferowała do tej pory wyłącznie kopię pierwszego MakerBot Replicatora. Dzieląc z Monkeyfab obowiązki dotyczące sprzedaży, marketingu i obsługi technicznej Prime`a, ma szansę mocniej odcisnąć się w świadomości osób tworzących krajową społeczność i branżę druku 3D.

Niezależnie od tego, czekamy na prezentacje drukarki Prime 3D w sklepie Sygnis, a przede wszystkim jego pełną specyfikację techniczną i cenę. Niezależnie od tego Prime 3D będzie można obejrzeć na żywo na Makerlandzie. A ja korzystając z okazji, zachęcam do odsłuchania audycji radiowej, w której wspólnie z Pawłem Twardo – mastermindem Monkeyfab i adminem RepRapForum opowiadaliśmy słuchaczom o druku 3D.

Grafika: [2]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

2 Komentarze

  1. dziwi mnie dlaczego produkty z korei czy chin opisywane są z wrogością jako podróby a podobna konstrukcyjnie też chińska flashforge już łagodnie jako “kopia replicatora”??

    1. Ponieważ jest kopią Replicatora.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News