Nexa3D to amerykański producent urządzeń, które mają zmienić oblicze wytwarzania przyrostowego i umożliwiać „zakup czasu” w procesach produkcyjnych. Aby sprostać wymaganiom klientów, którzy zastanawiają się pomiędzy „produkcją desktopową”, a produkcją na urządzeniach klasy przemysłowej, Nexa3D zaprezentowała kolejne urządzenie w swoim portfolio w postaci NXE 200. Dziś przyjrzymy się bliżej tej maszynie.

Drukarka 3D wykorzystuje w pracy autorską metodę przyrostową LSPc (Lubricant Sublayer Photo-curing), która odkrywa nowe możliwości utwardzania fotopolimerów. NXE 200 oferuje 8,5L pojemności oraz kilka razy większą szybkość pracy, niż konkurencyjne technologie druku 3D. Obszar roboczy to solidne 275 x 155 x 200 mm, czyli więcej niż oferuje znakomita większość drukarek 3D. Czas zadruku całej komory, to niespełna pół godziny, co przekłada się na dziesiątki lub setki modeli wykonanych w jednym procesie.

Te wyniki są możliwe dzięki dedykowanej, opatentowanej matrycy LED i aktywnej termodynamice, opartej na wydajnym chłodzeniu poszczególnych sektorów. Materiały od globalnych producentów takich jak HENKEL i BASF, zapewniają najwyższą przewidywalność w procesie druku 3D. Jednocześnie gwarantują dostępność jednorodnego produktu na rynku, co ma kluczowe znaczenie w serii produkcyjnej.

Duży obszar roboczy i wysoka prędkość, pozwalają użytkownikom na produkcję zarówno dużych, jednostkowych części, jak i pełnych serii produkcyjnych. NXE 200 jest wyposażona w opatentowaną, samo smarowalną membranę Everlast 2, co jest kluczowe dla osiągnięcia wysokiej prędkości druku 3D. Membrana cechuje się także żywotnością na poziomie +50.000 warstw, zapewniając długi czas pracy urządzenia oraz niższe koszty jego eksploatacji.

Światło utwardzające żywicę, zapewnia dokładność na poziomie 76,5 um , eliminując rozpraszanie się w pobliżu krawędzi części, co przekłada się na najwyższą dokładność i jakość powierzchni. Co więcej, jednolita ekspozycja i kontrola procesu wytwarzania, przy dużej mocy i napromieniowaniu UV, umożliwiają trwałe utwardzenie każdej warstwy modelu, w rezultacie oferując bardzo dobre właściwości mechaniczne.

Drukarka NXE 200 jest dostarczana w zestawie z wysokowydajnym modułem utwardzania wydruków 3D -xCure i komorą mycia xWash. Całością zarządza NEXA 2.0 – dedykowane, inteligentne oprogramowanie, umożliwiające wszystkie pożądane operacje, wymagane w skutecznym druku przemysłowym

Autoryzowanym dostawcą drukarek 3D Nexa3D w Polsce, jest firma 3D Phoenix. W ofercie firmy, znajduje się pełne portfolio produktów amerykańskiego producenta, jak również technologie druku 3D z prawdziwych kompozytów od firmy Markforged czy najtańsze przemysłowe systemy SLS. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Źródło: www.nexa3d.com
Zdjęcia: www.nexa3d.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Comments are closed.

You may also like