Norweska firma - Norsk Titanium, ogłosiła zakończenie kwalifikacji swojej flagowej drukarki 3D Merke IV oraz autorskiej, opatentowanej technologii szybkiego osadzania plazmowego (DED), do produkcji komponentów lotniczych dla Airbusa. Ogłoszenie jest zwieńczeniem przejścia rygorystycznych testów i walidacji, które pozycjonują Norsk Titanium jako czołowego gracza w sektorze produkcji lotniczej z wykorzystaniem technologii przyrostowych.

Wykorzystując zaawansowaną technologię DED, Norsk Titanium specjalizuje się w produkcji konstrukcyjnych elementów z tytanu klasy lotniczej. Komponenty te, produkowane na drukarkach 3D Merke IV AM, są już zintegrowane z obecnie eksploatowanymi samolotami komercyjnymi. Premium Aerotec - spółka zależna Airbusa z siedzibą w Varel w Niemczech, złożyła zamówienie na wstępną część konstrukcyjną. Norsk Titanium aktywnie realizuje to zamówienie, dostarczając już pierwsze preformy wyprodukowane metodą addytywną, obrobione, zakwalifikowane i zintegrowane z zespołem produkującym samoloty A350.

To ogłoszenie nie tylko podkreśla zaangażowanie Norsk Titanium w przesuwanie granic innowacji w przemyśle lotniczym, ale także umacnia jego rolę w kształtowaniu przyszłości produkcji przyrostowej z metali. Dzięki pomyślnej kwalifikacji drukarki 3D Merke IV i technologii DED, firma może odegrać kluczową rolę w ewolucji procesów produkcyjnych w przemyśle lotniczym.

Źródło: www.norsktitanium.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like