Formlabs ogłosił na targach CES 2024 w Las Vegas szereg nowości: premierę nowego systemu pompowania żywicy i dwa nowe materiały: proszek polipropylenowy do druku 3D w technologii SLS oraz protetyczną żywicę światłoutwardzalną – Premium Teeth Resin. Według firmy nowe wersje mają zwiększyć wydajność, wszechstronność i skalowalność ekosystemu druku 3D oraz usprawnią wewnętrzne drukowanie 3D towarów konsumpcyjnych, sprzętu dentystycznego, części przemysłowych i samochodowych, prototypów produkcyjnych i nie tylko.

Firma twierdzi, że wraz ze wzrostem produktywności i dodawania druku 3D do procesów roboczych przez użytkowników jego fotopolimerowych drukarek 3D, system pompowania żywicy umożliwi zwiększoną produkcję przy mniejszym zaangażowaniu operatora, niższych kosztach żywicy i zmniejszonej ilości odpadów. System pompowania żywicy, będący akcesorium do drukarek 3D Form 3 i Form 3L, to zamiennik typu plug-and-play dla standardowych jednolitrowych kartridży. Według Formlabs urządzenie dostarcza pięć litrów żywicy bezpośrednio do zbiornika żywicy drukarki 3D w celu umożliwienia ciągłego procesu druk3D.

Nowy proszek polipropylenowy poszerzy ofertę materiałów dla technologii SLS, umożliwiając użytkownikom drukowanie produktów powszechnie wykonanych z polipropylenu, takich jak sprzęt gospodarstwa domowego, elektronika, sprzęt sportowy, niestandardowy sprzęt laboratoryjny, prototypy, czy narzędzia produkcyjne. Jest dedykowany do pracy z drukarkami 3D Fuse 1+ 30W.

Nowa żywica Premium Teeth Resin to biokompatybilny materiał klasy II z nanoceramiką, zarejestrowany przez FDA i o potwierdzonej trwałości. Firma twierdzi, że gwarantuje optymalną wydajność kliniczną, równoważąc jednocześnie naturalnie wyglądającą estetykę. Materiał będzie wsparciem dla protez zębowych drukowanych w 3D i tymczasowych uzupełnień pełnołukowych wspartych na implantach, zapewniających realistyczną estetykę i uproszczony przebieg pracy.

Formlabs twierdzi, że nowy materiał dentystyczny można dostosować do anatomii każdego pacjenta, naśladując naturalną przezroczystość i opalescencję zębów w przypadku dostosowywalnych protez cyfrowych, a także tymczasowych uzupełnień opartych na implantach.

Źródło: www.formlabs.com & www.formlabs.com
Zdjęcia: materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like