Brytyjska firma Photocentric – producent fotopolimerowych drukarek 3D Liquid Crystal oraz wynalazca druku 3D opartego o ekrany LCD, połączył siły z firmą Mechnano, w celu produkcji nanoinżynieryjnej żywicy, o właściwościach antyelektrostatycznych (ESD), co czyni ją idealną do produkcji elementów elektroniki.

Opatentowana przez Mechnano technologia MechT umożliwia wykorzystanie nanorurek węglowych (CNT) w materiałach do wytwarzania przyrostowego, zapewniając znacznie zwiększoną wytrzymałość, a także dodatkowe właściwości. CNT są twardsze niż diament, 10.000 razy mniejsze niż ludzki włos, 100 razy mocniejsze niż stal i mają 1000 razy większą zdolność przewodzenia niż miedź. Szeroko zakrojone badania i rozwój tej technologii przez Mechnano rozwiązały problem zlepiania się CNT w węzły, co teraz pozwala im przenosić w/w właściwości na żywice.

Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Mechnano, aby dostarczyć coś, co naszym zdaniem będzie wspaniałą innowacją dla branży produkcji elektroniki w połączeniu z naszą biegłością w opracowywaniu żywic” – powiedział Paul Anfinson, dyrektor generalny Photocentric USA 3D Inc. „Uszkodzenia spowodowane przez ESD jest ogromnym problemem w tym sektorze, a to rozwiązuje wcześniejsze wyzwanie, jeśli chodzi o wytwarzanie addytywne, a nasza nanoinżynieryjna żywica nie tylko wzmacnia produkt, ale także nadaje materiałowi niezbędne właściwości ESD. Dodanie nanorurek węglowych (CNT) otwiera wiele bardziej ekscytujących zastosowań dla naszych rozwiązań w zakresie wytwarzania przyrostowego”.

Źródło: www.photocentricgroup.us
Zdjęcie: www.photocentricgroup.us (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like