NOWOŚĆ! Wszystkie technologie druku 3D w naszej BAZIE DRUKAREK 3D

5

BAZA DRUKAREK 3D to bez dwóch zdań najpopularniejsza aplikacja na CD3D, dzięki której użytkownicy mogą zapoznać się z parametrami technicznymi i cenami znakomitej większości niskobudżetowych drukarek 3D na rynku polskim. W przeciągu 2,5 roku jej istnienia, BAZA DRUKAREK 3D ewoluowała z prostej, HTML’owej tabelki do autorskiej aplikacji wyposażonej m.in. w zaawansowane narzędzia wyszukujące. Teraz nastąpił kolejny etap jej rozwoju – po kilku tygodniach prac, mamy przyjemność zaprezentować naszą BAZĘ poszerzoną o urządzenia profesjonalne, drukujące (praktycznie) we wszystkich technologiach dostępnych na rynku.

BAZA DRUKAREK 3D została podzielona na 5 działów – druk 3D w technologii FDM, gdzie znajduje się znakomita większość dotychczas prezentowanych urządzeń, druk 3D z żywic światłoutwardzalnych (technologie SLA, DLP i MJM), druk 3D ze sproszkowanych tworzyw sztucznych (SLS), druk 3D z metalu (DMP) oraz druk 3D w kolorze (technologie CJP i SDL MCora). Po wejściu na każdą z drukarek 3D przechodzi się do jej szczegółowej charakterystyki. Ilość danych jest zróżnicowana w zależności od urządzenia i dystrybutora.

Jeśli chodzi o ceny maszyn profesjonalnych, to w większości przypadków jest niestety konieczność bezpośredniego kontaktu z dystrybutorem. Wynika to z polityki firm produkujących profesjonalne systemy do druku 3D, które nie chcą się dzielić tego typu informacjami za pomocą otwartych, ogólnodostępnych kanałów i w najbliższej przyszłości raczej nie ulegnie to zmianie.

BAZA DRUKAREK 3D będzie teraz systematycznie uzupełniana o kolejne maszyny profesjonalne (głównie te drukujące w technologii SLS oraz z metalu). Póki co zachęcamy do zapoznania się z obecnymi zasobami.

I tylko tak czysto informacyjnie… nie zajmujemy się sprzedażą drukarek 3D.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.