PRUSA RESEARCH – czeska spółka produkująca amatorskie drukarki 3D do samodzielnego montażu Prusa i3, zajęła pierwsze miejsce w rankingu “Deloitte Technology Fast 50 Central Europe“, oceniającym najszybciej rosnące spółki technologiczne w Europie Środkowej. Firma Josefa Prusy w ciągu ostatnich czterech lat osiągnęła wzrost przychodów na poziomie absurdalnych 17 tys. procent!!!

W rankingu Deloitte prym wiodą spółki informatyczne. Najwięcej, bo 18 spółek pochodzi z Polski (niestety żadna nie działa w branży druku 3D). Po Polakach w głównej kategorii „Fast 50” drugie miejsce pod względem liczby spółek zajmuje Litwa (8), a trzecie ex aequo Chorwacja i Czechy (po 7). Najwyżej notowaną polską spółką jest białostockie TenderHut S.A., zajmujące 8 miejsce na liście (1496% wzrostu). Na podium obok Prusy znaleźli się Czesi z Kiwi.com oraz Chorwaci z Q Software.

W zeszłym roku PRUSA RESEARCH zajęło w rankingu drugie miejsce. Firma jest liderem rynku amatorskich drukarek 3D, skierowanych do hobystów i amatorów, jak również małego biznesu. W ofercie posiada drukarki 3D typu FDM / FFF Prusa i3 Mk3 oraz wprowadzone niedawno na rynek urządzenia drukujące z żywic światłoutwardzalnych SL1. Siedziba firmy mieści się w Pradze.

Założyciel firmy – Josef Prusa to jedna z najważniejszych postaci w historii amatorskiego / desktopowego druku 3D. Jest twórcą najpopularniejszej konstrukcji drukarek 3D typu RepRap (nazwanej od jego nazwiska Prusa i3), która od początku funkcjonowała w przestrzeni publicznej na licencji open-source.

Pełna lista “Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like