Synopsys – amerykański producent oprogramowania do projektowania układów scalonych, ogłosił przejęcie Ansys – twórcy popularnego oprogramowania do tworzenia symulacji inżynierskich. Całkowita kwota przejęcia wynosi 35 miliardów dolarów, w ramach której akcjonariusze Ansys otrzymają 197 dolarów w gotówce i 0,345 akcji zwykłych Synopsys za każdą posiadaną akcję przejmowanej firmy. Dzięki tej transakcji Synopsys ma nadzieję, że uda mu się dzięki temu poszerzyć bazę klientów i poprawić swoją pozycję rynkową.

Przejęcie ma zostać sfinalizowane w pierwszej połowie 2025 r., do czasu uzyskania zgody akcjonariuszy Ansys, niezbędnych zezwoleń organów regulacyjnych i spełnienia innych zwyczajowych warunków zamknięcia. Synopsys i Ansys stwierdziły, że to połączenie spełni oczekiwania klientów dotyczące połączenia „elektroniki i fizyki”, a producenci chipów podobno chcą projektować większe urządzenia.

Synopsys opracowuje narzędzia informatyczne umożliwiające producentom chipów projektowanie i testowanie procesorów. Firma może pochwalić się szeroką gamą klientów wysokiego szczebla, w tym światowymi producentami procesorów graficznych Nvidia i Intel. Transakcja ma na celu rozszerzenie zasięgu Synopsys na producentów samochodów, lotnictwa i sprzętu przemysłowego, którzy dostrzegają rosnącą rolę półprzewodników w swoich produktach. Ansys ma już silną pozycję w tych branżach.

Oprogramowanie do symulacji Ansys jest wykorzystywane w całej branży wytwarzania przyrostowego do optymalizacji projektów pod kątem druku 3D. Firma ogłosiła niedawno współpracę z Materialise, integrując jej możliwości symulacji procesów z narzędziem do przygotowywania kompilacji Magics.

Fuzja Synopsys i Ansys będzie miała również wpływ na rynek wytwarzania przyrostowego, a Synopsys prawdopodobnie rozszerzy swoje portfolio oprogramowania do druku 3D. W ramach transakcji Synopsys przejmie od Ansys kompleksowy pakiet oprogramowania do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) i oprogramowania do symulacji procesów zoptymalizowanego pod kątem wytwarzania przyrostowego.

Źródło: www.synopsysansys.transactionfacts.com & www.prnewswire.com
Zdjęcie: www.prnewswire.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News