19 października 2020 Henkel i Carbon 3D ogłosiły zawarcie współpracy w zakresie autorskich materiałów eksploatacyjnych do użytku w procesach wytwarzania przyrostowego Carbon 3D. Efektem współpracy jest nowy, transparentny materiał Loctite 3D IND405 Clear, który jest już dostępny dla klientów amerykańskiego producenta drukarek 3D.

Certyfikowany materiał Loctite 3D IND405 Clear dedykowany do drukarek 3D Carbon jest przezroczysty i charakteryzuje się ulepszoną wytrzymałością mechaniczną. Jest wytwarzany jako jednoskładnikowa żywica, która może być używana do szybkiego i powtarzalnego wytwarzania elementów metodą Carbon DLS. Materiał posada wiele potencjalnych zastosowań w produkcji przezroczystych obudów, prototypów lekkich rur, butelek, przyrządów i uchwytów, używanych na halach produkcyjnych. Loctite 3D IND405 Clear pozwala na wytwarzanie transparentnych i trwałych elementów za pomocą autorskiej technologii przemysłowej Carbon DLS

Henkel to niemiecki koncern chemiczny, który od kilku lat efektywnie umacnia swoją pozycję na rynku poprzez nowe współprace z producentami wiodących rozwiązań z zakresu druku 3D. Firma jest liderem wśród dostawców materiałów jednoskładnikowych do wytwarzania przyrostowego. Zapewnia rozwiązania przemysłowe dla wielu branż, a działając pod marką Loctite, oferuje coraz szersze portfolio specjalistycznych żywic fotopolimerowych.

Carbon 3D jest amerykańskim producentem drukarek 3D, pracujących w autorskiej technologii Carbon DLS. Firma, wywodząca się z Doliny Krzemowej łączy zaawansowane możliwości sprzętu, oprogramowania i materiałów polimerowych. Amerykański producent umożliwia tworzenie wysokowydajnych produktów wytwarzanych addytywnie w dowolnym miejscu i na dowolną skalę. 

Połączenie autorskiego procesu drukowania 3D Carbon DLS z doświadczeniem niemieckiego koncernu Henkel w zakresie materiałów, pozwoli poszerzyć gamę zastosowań wytwarzania przyrostowego na dużą skalę. Partnerstwo umożliwi dostarczenie rozwiązań Loctite klientom z branży lotniczej, motoryzacyjnej, przemysłowej i medycznej. 

Opracowanie przezroczystego, mocnego, trwałego i odpornego na uderzenia materiału jest odpowiedzią Carbon 3D na potrzeby klientów. Loctite 3D IND405 spełnia wysokie wymagania wielu branż, gdyż zapewnia najlepsze w swojej klasie właściwości, precyzję i funkcjonalność. Współpraca jest kolejnym krokiem w stronę przekształcenia wytwarzania addytywnego w produkcję przemysłową. 

Efektem syntezy wiedzy tych dwóch firm jest opracowanie nie tylko nowego, przezroczystego materiału fotopolimerowego, ale także wydajnego przepływu pracy w zakresie wytwarzania przyrostowego. Współpraca pozwoli również odkryć nowe możliwości biznesowe, w dziedzinie efektywnej produkcji trwałych, przezroczystych części do użytku końcowego. Dzięki procesowi Carbon DLS i rosnącemu portfolio żywic światłoutwardzalnych, które zapewniają wysoką wydajność, projektanci i producenci będą mogli wprowadzać lepsze produkty na rynek w krótszym czasie.

Źródło: henkel.com

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like