Kickstarter pomógł zrealizować wiele ciekawych pomysłów. Z urządzeniem do termoformowania próżniowego Mayku nie mogło być inaczej. Projekt termoformierki zrodził się w 2016 roku i od tamtej pory wielu wróżyło sukces tej maszynie. Po upływie czterech lat od premiery urządzenia, jego popularność na rynku stale rośnie. Dlaczego? Co możemy zyskać inwestując w tę maszynę? 

Termoformowanie to proces formowania elementów z płaskich folii lub płyt, podgrzanych do odpowiedniej temperatury i ukształtowania za pomocą różnicy ciśnień. Mayku jest małą, desktopową termoformierką, która pozwala zarówno na tworzenie form jak i gotowych detali. Proces wytwarzania rozpoczyna się od przygotowania detalu wzorcowego (np. poprzez wydrukowanie go na drukarce 3D lub wykonanie go z innego surowca). Element umieszcza się na platformie roboczej maszyny, a następnie z arkusza folii, z pomocą odsysacza powietrza tworzy się formę lub detal. 

Dla kogo dedykowana jest Mayku?

Mayku to urządzenie dedykowane dla wielu branż, zarówno dla twórców rękodzieła, którzy chcą wytworzyć zindywidualizowane i ekonomiczne rozwiązania, jak i cukierników. W cukiernictwie może być wykorzystana do produkcji wymyślnych form dla detali z czekolady, marcepanu czy innych mas, z uwagi na fakt, że materiały proponowane przez producenta zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Z kolei w rzemiośle nadaje się do wykonywania elementów z jasmonitu, produkcji mydełek czy kul do kąpieli. Urządzenie będzie również doskonałym rozwiązaniem do zastosowań, gdzie wymagane jest szybkie i tanie tworzenie prototypów.

Termoformierka będzie również odpowiednim rozwiązaniem dla szkół i kółek zainteresowań oraz do wykorzystania w trakcie warsztatów z dziećmi i młodzieżą. Urządzenie pozwala poznać proces termoformowania oraz stanowi doskonałe uzupełnienie do pracy z drukarką 3D. Mayku spełnia nowoczesnego modelu nauczania STEAM, w którym uczniowie mają okazję zgłębić wiedzę z zakresu nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Do każdej termoformierki, placówki edukacyjne otrzymują scenariusze gotowych lekcji na różnym poziomie edukacyjnym. 

Folie do termoformowania

Mayku pozwala na pracę z różnymi rodzajami folii o grubości 0,5 mm. Producent zaleca używanie kompatybilnych z urządzeniem arkuszy Mayku Cast Sheet (przezroczyste folie do odlewów, dopuszczone do kontaktu z żywnością) i Mayku Form Sheet (folie do tworzenia opakowań i prototypów). Arkusze są wykonane z biodegradowalnych materiałów, pochodzących częściowo z recyklingu, zatem w pełni przyjazne dla środowiska. 

Mayku to rewolucyjne urządzenie, które umożliwia tworzenie form i detali za pomocą formowania termicznego. Jest małe i kompatybilne, oraz zgodne z zasadami nauczania STEAM. Nadaje się do użytku zarówno w celach edukacyjnych, jak i cukiernictwie czy rękodziele. Oferuje szerokie spektrum zastosowań, tworząc wiele możliwości na wykorzystanie tego urządzenia. 

Od teraz, rozwiązania Mayku dostępne są w ofercie 2B3D. W asortymencie wrocławskiej firmy znalazło się nie tylko urządzenie, ale również przeźroczyste arkusze do wykonywania form do odlewów, tworzenia opakowań i prototypów funkcjonalnych. 

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować