TierTime to jeden z czołowych producentów drukarek typu FDM na świecie. Posiada w ofercie dwie linie urządzeń – niskobudżetowe UP oraz do przemysłowe – Inspire. Firma zaprezentowała w tym roku szereg nowości i uaktualnień do drukarek 3D UP, a teraz przedstawia nowe wersje drukarek 3D Inspire D290. Z tej okazji wyłączny dystrybutor marki TierTime w Polsce – Solveere, przygotował specjalną promocję na te urządzenia.

Na początku bieżącego roku TierTime przedstawił nową wersję modelu UP mini 2, który otrzymał lepszy i jeszcze bardziej nowoczesny design oraz nowe parametry techniczne i funkcjonalności. Spory lifting przeszedł także flagowy model – UP box. Jego nowa wersja została wyposażona m.in. w dodatkowy moduł łączności Wi-Fi, czujnik kończącego się filamentu oraz usprawnioną głowicę drukującą. Na początku czerwca firma wypuściła także na rynek nowe rodzaje dysz drukujących o średnicy 0,2 mm oraz 0,6 mm.

W połowie lipca br. do sprzedaży wejdą nowe, ulepszone przemysłowe drukarki 3D – TierTime Inspire D290 (2017). Co zostało poprawione w nowym modelu?

  • mechanika – lepszej jakości komponenty mechaniczne (elementy naciągu, silniki krokowe oraz szyny prowadzące) poprawiają stabilność i precyzję wydruków; konstrukcja została usztywniona, dzięki czemu precyzja prowadzenia głowicy drukującej uległa znacznej poprawie
  • aktualizacja oprogramowania – obejmuje nie tylko jego upgrade i stabilniejszą współpracę z najnowszymi wersjami systemu Windows, lecz poprawione zostały także algorytmy prowadzenia głowicy oraz budowania struktur podporowych
  • struktury podporowe – drukarka 3D pozwala na drukowanie modeli przy wykorzystaniu podpór wypłukiwalnych, wyłamywalnych lub z materiału roboczego (ABS)
  • nowy podgrzewany stół roboczy – płytki grzejne zostały rozłożone w taki sposób, aby temperatura platformy roboczej była jednolita w każdym miejscu; specjalna perforowana platforma pomaga także w równomiernym i efektywnym nagrzewaniu stołu w krótkim czasie
  • podgrzewana komora robocza – specjalny nadmuch umieszczony wewnątrz zamykanej komory sprawia, że wydruki z ABS’u nie są narażone na niekontrolowany skurcz liniowy
  • dwie dysze drukujące – jedna dedykowana do materiału budulcowego, druga do materiałów podporowych.

Obszar roboczy urządzenia wynosi 25,5 x 29 x 32 cm. Jest to maksymalny obszar, na którym drukowanie modeli z ABS’u jest bezpieczne od skurczu liniowego i niekontrolowanych odkształceń detali.

W związku z wprowadzonymi ulepszeniami producent przewidział także specjalne zniżki dla nowych użytkowników maszyn Inspire D290 (2017). Promocja trwa od 10.07.2017 do 31.08.2017 r. Szczegóły promocji dostępne są pod adresem wyłącznego dystrybutora urządzeń TierTime w Polsce – firmy Solveere.

Podczas kontaktu z dystrybutorem należy podać hasło: D290 Centrum Druku.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like