Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w egzaminie końcowym, wieńczącym AKADEMIĘ DRUKU 3D CANON. Już w najbliższą środę – 12 lipca 2017 r., od godziny 10:00, będzie dostępna aplikacja egzaminacyjna, a w niej 25 pytań z obszaru technologii przyrostowych. Osoby które udzielą 80% poprawnych odpowiedzi, otrzymają certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminu. Dodatkowo 6 osób, które uzyska najlepszy wynik, otrzyma jedyną w swoim rodzaju możliwość przejścia specjalistycznego szkolenia z obsługi profesjonalnych maszyn 3D Systems – ProJet 660 PRO i Projet 2500, jakie odbędzie się w połowie września br. w siedzibie Canon Polska w Warszawie.

Akademia Druku 3D to wyjątkowy projekt edukacyjny realizowany we współpracy CD3D z Canon Polska. W ramach tego przedsięwzięcia przygotowaliśmy cykl materiałów poświęconych różnym aspektom druku 3D. Wszystkie artykuły znajdziecie na TUTAJ. Tworzą one swoiste kompendium wiedzy o profesjonalnych technologiach przyrostowych i stanowią podstawę przygotowania do sprawdzianu wiedzy.

Zobacz wszystkie artykuły cyklu.

Egzamin odbędzie się drogą elektroniczną, za pomocą dedykowanej aplikacji dostępnej na stronie www.centrumdruku3d.pl/egzamin. Aplikacja zostanie udostępniona 12.07.2017 r. o godzinie 10:00 i zostanie wyłączona 12.07.2017 r. o godzinie 23:59. Aby wziąć udział w egzaminie, uczestnik będzie musiał dokonać rejestracji w systemie polegającej na:

  • podaniu unikalnego adresu e-mail
  • imienia i nazwiska
  • nazwy firmy, w której jest zatrudniony na czas trwania egzaminu
  • nr NIP firmy
  • stanowisko (opcja dodatkowa, dobrowolna).

Po rejestracji, użytkownikowi wyświetli się unikalny link, po kliknięciu którego rozpocznie się egzamin. Link będzie aktywny jeden dzień w godzinach 10:00 – 23:59 – po tym czasie będzie on niedostępny. Link będzie na stałe przypisany do użytkownika. Jeżeli użytkownik nie kliknie w link po rejestracji i opuści stronę, będzie mógł uzyskać link wyłącznie poprzez kontakt ze Współorganizatorem pod adresem e-mail [email protected].

Po kliknięciu w link wyświetli się lista 25 pytań – część z nich będzie miała charakter opisowy, część wielokrotnego wyboru. W drugim przypadku prawidłowa będzie tylko jedna odpowiedź. Użytkownik ma na odpowiedź 60 minut; po upływie tego czasu aplikacja się zamknie, a do bazy danych trafią odpowiedzi wpisane / zaznaczone na daną chwilę. W egzaminie można wziąć udział tylko raz – po uruchomieniu aplikacji egzaminacyjnej, czas nie może być zatrzymany.

Egzamin zakończy się pozytywnym wynikiem dla wszystkich, którzy uzyskają wynik min. 80% poprawnych odpowiedzi. Osoby te, po zakończeniu egzaminu otrzymają certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminu. Regulamin akcji jest dostępny pod tym adresem.

Dodatkowo, do II etapu zostanie zakwalifikowanych 6 osób, które uzyskają najlepszy wynik z egzaminu.

Wyniki zwycięzców egzaminu zostaną opublikowane 17 lipca 2017 r. o godzinie 10:00, na stronach www.centrumdruk3d.pl i www.facebook.com/canonbiznes.

W pierwszej połowie września 2017 odbędzie się szkolenie z dwóch profesjonalnych maszyn 3D Systems, które są w ofercie CANON:

ProJet MJP 2500 Plus – maszyna drukująca z fotopolimerów akrylowych, pozwalająca tworzyć bardzo precyzyjne modele z dedykowanych materiałów, takich jak np. VisiJet M2 – materiału do zastosowań inżynierskich, który pozwala na druk 3D sztywnych modeli w bieli, czerni oraz transparentne, a także elementów z polimerów imitujących gumę w czerni i kolorze bursztynu. Systemy 3D serii ProJet 2500 to też najmniejsze i najbardziej ekonomiczne z urządzeń wykorzystujących technologię MJP, łączące korzyści płynące z technologii z atrakcyjną ceną.

ProJet CJP 660Pro – drukujący w technologii CJP, wykorzystywany m.in. do tworzenia modeli architektonicznych i geodezyjnych, pozwalających na analizę i ocenę elementu przed wprowadzeniem go do produkcji. ProJet 660Pro pozwala wykonywać kolorowe elementy do wstępnej oceny projektu w czasie nie dłuższym niż kilka godzin.

Szkolenie będzie trwało dwa dni. Dokładny termin zostanie ustalony po konsultacji z uczestnikami szkolenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like