EOS – jeden z największych i najdłużej działających producentów przemysłowych drukarek 3D na świecie, ogłosił szereg kluczowych zmian w ścisłym kierownictwie firmy. Nowym CEO została mianowana Marie Langer – córka dr Hansa J. Langera – założyciela EOS, a dotychczasowy CEO – dr Adrian Keppler objął stanowiska dyrektora zarządzającego. Ze swoimi dotychczasowymi stanowiskami pożegnali się dr Tobias Abeln – CTO (Chief Technology Officer) odpowiedzialny za rozwój technologiczny produktów firmy i Bertrand Humel van der Lee – CCOO (Chief Customer Operations Officer) odpowiedzialny za sprzedaż i relacje z kluczowymi klientami.

Marie Langer ma skoncentrować się na strategii, marketingu, komunikacji, kulturze korporacyjnej oraz rozwoju organizacyjnym EOS. W komunikacie prasowym podkreślono również, że ma za zadanie poprowadzić firmę w kierunku “bardziej zrównoważonej przyszłości“. Adrian Keppler, który pełnił funkcję dyrektora generalnego od czerwca 2017 r., jako dyrektor zarządzający, ma rozwijać relacje z klientami i partnerami oraz nadzorować ścisłą współpracę między spółkami zależnymi EOS.

Niemiecki EOS to jedna z najstabilniejszych i najbardziej przewidywalnych spółek w branży druku 3D. Powstała w 1989 roku, początkowo oferując drukarki 3D drukujące z żywic światłoutwardzalnych. Jej pierwszym klientem było było BMW, które w 1990 r. zamówiło dwa systemy stereolitograficzne za ok. 1 milion niemieckich marek. Do 1993 roku firma sprzedała łącznie 15 drukarek 3D w Europie i Japonii. Od drugiej połowy lat 90-tych ubiegłego wieku, EOS zaczął specjalizować się w drukarkach 3D drukujących ze sproszkowanych tworzyw sztucznych i metali, stając się jednym z największych i najważniejszych dostawców systemów tego typu na świecie.

Od lat EOS należy do absolutnej czołówki innowatorów i prekursorów nowych trendów w obszarze technologii przyrostowych. Teraz, w trzydziestym roku funkcjonowania, firma decyduje się na niezwykle niekonwencjonalny z biznesowego punktu widzenia ruch, jakim jest wymiana prezesa, szefa działu technologicznego oraz szefa działu sprzedaży na samym początku sezonu handlowego…! Historycznie czwarty kwartał roku to najgorętszy czas pod względem sprzedaży drukarek 3D i maszyn przemysłowych w ogóle. Za niespełna 40 dni rozpoczyna się Formnext 2019 – największa impreza targowa na świecie, której gospodarzem jest niemiecki Frankfurt nad Menem. Co to wszystko może oznaczać…?

Nowy CEO EOS – Marie Langer

Tego typu zmiany nigdy nie są dokonywane w czasie prosperity, gdy wszystko idzie zgodnie z planem. Wprost przeciwnie – wymiana kluczowych osób w kadrze zarządzającej zawsze jest konsekwencją problemów, które niekoniecznie widać z zewnątrz organizacji. Jeśli dochodzi do tego w tak specyficznym okresie, można się domyślać, że problemy muszą być poważne…

Więcej dowiemy się zapewne już za miesiąc podczas targów Formnext 2019. Zobaczymy co nowego pokaże EOS i na ile te innowacje będą gotowe do wdrożenia na rynek…?

Źródło: www.eos.info

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w News