Przemysł technologii przyrostowych kładzie duży nacisk na rozwój nowych materiałów eksploatacyjnych  - producenci prześcigają się w nowych rodzajach filamentów, żywicproszków. Nie inaczej jest w branży przemysłowego druku 3D. ExOne - producent drukarek 3D wytwarzających w technologii Binder Jetting  poinformował o wdrożeniu do oferty nowego, specjalistycznego materiału.

Idąc na przeciw rosnącym zapotrzebowaniom rynków Oil and Gas, specjalistycznej aparatury RTG oraz procesów ekranowania, ExOne rozszerza swoją ofertę druku 3D w metalu o stopu wolframu infiltrowanego brązem.

Obecnie oferta produkcyjna ExOne obejmuje następujące stopy metali:
  • Stal nierdzewna 316L
  • Stal nierdzewna 17-4PH
  • Stal nierdzewna 304L
  • Stal nierdzewna 420 infiltrowana brązem
  • Stal nierdzewna 316 infiltrowana brązem
  • Wolfram infiltrowany brązem

Dodatkowo, użytkownicy drukarek 3D ExOne mogą wytwarzać z takich materiałów jak piaski kwarcowe i syntetyczne do wytwarzania form i rdzeni odlewniczych zarówno do prototypów jak i produkcji seryjnej. Urządzenia ExOne pracują w tzw. systemie otwartym więc bez dodatkowych modyfikacji możliwa jest sprawna i szybka zmiana sproszkowanych tworzyw.

ZOBACZ: Wstęp do drukowania 3D z metalu w technologii Binder Jetting
Oficjalnym dystrybutorem rozwiązań ExOne w Polsce jest firma COLMEX.

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like