Zortrax S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu procesu tzw. "przeglądu opcji strategicznych" w celu wsparcia swojego rozwoju, w oparciu o dotychczasową strategię działalności w branży druku 3D. Firma będzie brała pod uwagę różne opcje, a w szczególności pozyskania inwestora finansowego lub branżowego, który obejmie większościowy pakiet jej akcji.

Równocześnie Zortrax zawarł umowę z firmą doradczą VCP Polska (Vienna Capital Partners), która wesprze firmę w procesie przeglądu opcji strategicznych. Zortrax zastrzega, że na na ten moment nie podjął żadnych decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji, a ponadto nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości?

Do tej pory Zortrax był (oficjalnie...) dwa razy bliski pozyskania dużego inwestora strategicznego. W 2021 r. firma poinformowała, że prowadzi rozmowy z rosyjskim Rusatom Additive Technlogies (RusAT), na temat sprzedaży "nie więcej niż 50%" kapitału zakładowego za kwotę ok. 65 mln dolarów. RusAT jest częścią rosyjskiego koncernu paliwowego TVEL, zajmującego się głównie wydobyciem rudy uranu i produkcją paliwa jądrowego. Rozmowy te zostały zerwane na początku tego roku, chwilę po ataku Rosji na Ukrainę.

Z kolei w 2016 r. Dariusz Miłek - właściciel sieci sieci obuwniczej CCC i jeden z najbogatszych Polaków, ogłosił zamiar przejęcia 15% udziałów w Zortrax za kwotę 44 mln PLN. Ostatecznie Miłek wycofał się z tej transakcji pozostawiając w spółce zaledwie cząstkę deklarowanej kwoty.

Źródło: www.bankier.pl

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like