Stratasys wprowadził do oferty nowy materiał dla fotopolimerowych drukarek 3D J850 Digital Anatomy, który umożliwia tworzenie „radiorealistycznych” modeli, widocznych w tomografii komputerowej lub promieniach rentgenowskich. RadioMatrix umożliwi przemysłowi medycznemu stosowanie modeli radiocieniujących, dostosowanych do pacjenta na sprzęcie do obrazowania. Porównując modele radiorealistyczne z oryginalnymi obrazami DICOM, laboratoria medyczne będą w stanie ocenić tolerancje i zweryfikować dokładność modelu.

RadioMatrix to pierwszy nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich materiał do powszechnie stosowanych systemów druku 3D Digital Anatomy, które umożliwiają użytkownikom tworzenie pełnokolorowych i biomechanicznie realistycznych modeli do treningu, planowania przedoperacyjnego i opracowywania urządzeń medycznych. Modele można oglądać w tomografii komputerowej lub promieniach rentgenowskich.

Dodając określone ilości żywicy RadioMatrix do drukowanego modelu wykonanego z innego materiału z linii Vero, projektanci mogą przypisać wartości nieprzepuszczalności promieniowania od -30 do 1000 jednostek Hounsfielda (HU) do warstw modelu, zapewniając kontrast między strukturami anatomicznymi, aby wyglądały jak prawdziwe w obrazowaniu medycznym, takim jak CT i X-Ray.

Źródło: www.stratasys.com
Zdjęcie: www.stratasys.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like