da Vinci, Flashforge, Dremel i Robo 3D liderami sprzedaży na amerykańskim Amazonie i BestBuy

0

JeeQ Data – platforma internetowa śledząca sprzedaż produktów oferowanych przez największe, amerykańskie sklepy on-line, opublikowała raport ze sprzedaży drukarek 3D na dwóch największych platformach sprzedażowych – Amazon i BestBuy za pierwszy kwartał 2016 r. Liderami sprzedaży pozostają tajwańskie da Vinci produkowane przez XYZPrinting, chiński Flashforge, jego amerykańska wersja – Dremel oraz dość nieoczekiwanie amerykański Robo 3D. W dalszym ciągu dobre wyniki osiąga Cube 3 z 3D Systems, który z końcem zeszłego roku przestał być produkowany (wyprzedawane są stoki magazynowe).

Jeśli chodzi o Amazon, w pierwszej trójce producentów znajdują się Flashforge, Robo 3D i XYZ Prinitng. Ta ostatnia firma posiada aż cztery drukarki 3D w TOP 20. Czwarte miejsce zajęła Prusa i3 z firmy Generic.

Na BestBuy liderem pierwszego kwartału 2016 zostało Robo 3D, drugie miejsce zajął Dremel, a trzecią, czwartą i szóstą pozycję XYZPrinting z drukarkami 3D da Vinci. Piątą pozycję zajęło 3D Systems z Cube 3. Na dziewiątej pozycji znalazł się MakerBot, który z kolei wypadł z TOP 20 na liście Amazona. Potwierdza to tym samym strategię firmy, która odchodzi sukcesywnie od sprzedaży swoich urządzeń klientom indywidualnym na rzecz szkół oraz małego i średniego biznesu.

JQData 02

W zestawieniu wysokie pozycje wciąż zajmują producenci „długopisów 3D” – chociaż brakuje tam ich twórcy, czyli 3Doodlera. Na TOP 20 Amazona pojawiło się aż ośmiu producentów, w rodzaju Scribbler 3D Pen, IPC, czy Kuman.

JQData 01

Źródło: www.3dprint.com

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply