Największe centrum druku 3D wkrótce otworzy się w Londynie

1

W kwietniu br. w Londynie, otwarte zostanie największe centrum druku 3D na świecie. Jego twórcą będzie brytyjskie iMakr, które za siedzibę swojego sklepu, mierzącego ponad 230 m2, obrało dwupiętrowy budynek w Farringdon, w sercu dzielnicy projektantów niedaleko Silicon Roundabout w Londynie. W sklepie dostępny będzie szeroki asortyment drukarek i skanerów 3D największych producentów urządzeń z USA, Europy i Azji. W ofercie będą również materiały eksploatacyjne i wszelkiego rodzaju akcesoria do druku oraz gotowe wydruki na sprzedaż. Dodatkowo iMakr planuje organizację szeregu eventów, wykładów i szkoleń z technik drukarskich.

Sylvain Preumont, założyciel i CEO iMakr opisuje koncepcję swojego przedsięwzięcia w następujący sposób: „druk 3D opiera się na fizycznych urządzeniach tworzących fizyczne rzeczy. Ludzie potrzebują fizycznego sklepu aby to zobaczyć, dotknąć i poczuć. Dzięki temu w większym stopniu zaznajomią się z technologią. I temu właśnie ma służyć idea sklepu iMakr.

iMakr nie jest pierwszym tego typu centrum na świecie. Swoje sklepy posiadają m.in.: Makerbot i 3DEA w Nowym Jorku, Protoshop we Francji, 3DSVP w Holandii, czy 3D Model.ch w Szwajcarii. Nawet w Polsce, w zeszłym roku pojawił się zalążek tego typu obiektu w postaci krakowskiego Materialination. iMakr będzie największe i ciekawe czy uda im się utrzymać na rynku oraz jak wielkim zainteresowaniem będzie cieszyć się ich oferta?

DODAJ KOMENTARZ:

1 komentarz