3D Systems kontynuuje ekspansję w segmencie biodruku, przejmując kolejną firmę z tej branży. Volumetric Biotechnologies pochodzi z Houston w USA, a jej misją jest rozwijanie zdolności do wytwarzania ludzkich narządów przy użyciu metod biodruku 3D. Założyciel firmy – Dr Jordan Miller wraz ze swoim zespołem bioinżynierów i naukowców koncentrują się przede wszystkim na ludzkiej wątrobie. Poprzez przejęcie, 3D Systems planuje stworzyć w Houston światowej klasy centrum, w którym będą rozwijane prace naukowe w tym obszarze.

Funkcjonalne narządy ludzkie to jedne z najbardziej złożonych struktur we wszechświecie, a ich odtworzenie będzie wymagało osiągnięcie wysokiej rozdzielczości biodruku, jak i możliwości drukowania wolumetrycznego, czyli ze wszystkich stron jednocześnie, a nie tylko warstwa po warstwie. Są to obszary, w których Volumetric Biotechnologies od dawna się specjalizuje.

Transakcja ma bardzo ciekawą konstrukcję: 45 milionów dolarów zostanie wypłacone teraz, lecz równocześnie możliwe są bonusy o wartości całkowitej 355 milionów dolarów, uzależnione od osiągnięcia znaczących kroków w wytworzeniu aplikacji dla ludzi w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli wszystkie kamienie milowe zostaną osiągnięte, całkowita cena zakupu za przejęcie wyniesie 400 milionów dolarów. Transakcja ma zostać zamknięta w czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło: materiały prasowe 3D Systems

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like