ROSA3D - marka filamentów do druku 3D rozwijana przez firmę ROSA-PLAST działającą na rynku tworzyw sztucznych od końca lat 70-tych ubiegłego wieku, ogłosił wprowadzenie do oferty nowej linii produktowej w postaci PLA Pastel. Seria składa się z 7 kolorów inspirowanych wiosną i podobnie jak inne materiały oparte o polilaktyd oferowane przez producenta, charakteryzuje się wyjątkową łatwością w druku 3D i bardzo dobrą adhezją międzywartswową. Dodatkowo nowe filamenty zostały dostosowane do pracy na dużych prędkościach.

Filament PLA Pastel powstał z myślą o użytkownikach poszukujących filamentu w delikatnych, pastelowych barwach. Starannie dobrana gama kolorów i matowa faktura doda wydrukom 3D subtelności, spokoju i harmonii. W nowej ofercie znalazły się następujące kolory: Pastel Blue, Pastel Green, Pastel Lavender, Pastel Mint, PLA Pastel Peach, PLA Pastel Pink i PLA Pastel Yellow.

Nowy materiał występuje w średnicy 1,75 mm i jest oferowany na ekologicznych szpulach w wadze 1 kg. Temperatura druku 3D to standardowe 185-225°C a stołu roboczego 40-60°C. Eko-szpule są wykonane z polipropylenu pochodzącego z recyklingu napełnionego w ponad 30% pyłem drzewnym. Są one lżejsza o ~20% w porównaniu do standardowych szpul wykonywanych z poliwęglanu. Równocześnie ROSA3D oferuje swoje filamenty w postaci kilogramowych zwojów, które można nałożyć na własne szpule (refill).

Jeśli chodzi o ceny nowego PLA Pastel, to wariant tradycyjny ze szpulą kosztuje 89,90 PLN brutto za 1 kg, z kolei wersja refill jest tańsza i kosztuje 85,90 PLN brutto za 1 kg. Filamenty można zakupić na stronie producenta.

Źródło: materiały prasowe ROSA3D

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like