3D Systems ogłosiło partnerstwo z belgijską firmą biotechnologiczną Antleron, co oznacza podjęcie współpracy w ramach projektu związanego z biodrukiem 3D na potrzeby na spersonalizowanej medycyny regeneracyjnej. Jan Schrooten, dyrektor generalny Antleron, mówi że ich celem jest połaczenie technologii biodruku 3D z ich metodami w celu optymalizacji realizowanych terapii komórkowych.

Firma Antleron od 2014 roku zajmuje się pracą nad projektami z zakresu medycyny spersonalizowanej, skupiając wiedzę z zakresu inżynierii komórkowej, biomateriałów czy biologii. Efekty ich pracy wykorzystywane są m.in. do projektowania produktów z branży farmaceutycznej.

O zainteresowaniu 3D Systems branżą medyczną pisaliśmy niejednokrotnie - ostatnio firma zapowiadała wprowadzenie nowej usługi druku 3D modeli anatomicznych „on demand”, oferując równocześnie system optymalizacji wydruków 3D na potrzeby lekarzy.

Firmy wspólnie będą tworzyć rozwiązania wpisujące się w zagadnienia zaawansowanych terapii komórkowych, zastępując klasyczne hodowle komórek na trójwymiarowe, co wpływa na ich przezywalność. Metoda biodruku 3D ma pomóc w rozwoju nowych metod tworzenia wszczepów, a także zoptymalizować procedury badań medycznych. Plan współpracy zakłada zaadaptowanie istniejących urządzeń 3D Systems wytwarzających w technologii przyrostowej.

Jak przyznaje Chuck Hull współzałożyciel i CTO, 3D Systems, firma jest dumna z rozszerzenia obszaru działalności i podjęcia współpracy z Antleron. Dodaje, że wspólne rozwijanie urządzeń i materiałów dedykowanych metodzie biodruku 3D doprowadzi w niedługim okresie czasu do opracowania kompleksowych rozwiązań.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like