Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy, że 3DGence zapowiedziało premierę nowej drukarki 3D, materiałów eksploatacyjnych i systemu do zarządzania pracą urządzeń w chmurze, a mamy już okazję powrócić z kolejnym newsem z siedziby gliwickiego producenta. Dziś zaprezentował on najnowszą odsłonę swojego oprogramowania sterującego do drukarek 3D – SLICER 4.0, które wprowadza m.in. obsługę szerokiej palety materiałów eksploatacyjnych, dedykowane profile do druku 3D czy ich automatyczne aktualizacje. Program jest kompatybilny z urządzeniami 3DGence – INDUSTRY F340, ONE i DOUBLE P255.

Nowe oprogramowanie daje szeroki wybór predefiniowanych profili materiałów, które są automatycznie aktualizowane, szybki dostęp do wybranych ustawień drukowania i intuicyjny interfejs ustawień zaawansowanych. Umożliwia podstawową modyfikację modeli (obracanie, skalowanie, dzielenie itp.), oraz zmianę wszystkich zaawansowanych opcji drukowania 3D. Użytkownik może utworzyć własny profil zgodnie z wymaganiami swojego projektu.

Urządzenia takie jak INDUSTRY F340 czy DOUBLE P255 pracują z większością filamentów dostępnych na rynku. W bazie certyfikowanych przez producenta materiałów można znaleźć filamenty takich dostawców jak (m.in. Arkema, Spectrum, Fiberlogy czy Polymaker). Kompatybilne z drukarkami 3D materiały mogą być drukowane z wypłukiwanymi strukturami podporowym takimi jak BVOH czy ESM-10 oraz wyłamywanymi takimi jak HIPS-X czy ABS.

3DGence SLICER 4.0 jest oparty o silnik Cura, więc mamy do dyspozycji znakomitą większość opcji zaawansowanych – możemy dowolnie ustawiać szczegółowe parametry dotyczące jakości powierzchni, wypełnienia, supportów, prędkości druku 3D, grubości ścianek itp. Oczywiście są to opcje wywoływane na żądanie – domyślnie użytkownik ma do czynienia jedynie z najważniejszymi i najczęściej używanymi parametrami (procent wypełnienia modelu, wzór wypełnienia, grubość ścian bocznej, dolnej i górnej, tryb adhezji oraz kąt pod jakim generowane są supporty).

Program jest dostępny do darmowego pobrania pod tym adresem. Po ogłoszeniu premier nowych produktów i rozwiązań, do których dojdzie za niespełna trzy tygodnie, program zostanie zaktualizowany do nowszej wersji, która będzie obejmować wszystkie zaprezentowane nowości.

Źródło: www.3dgence.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like