6K Additive – producent zrównoważonych materiałów do wytwarzania przyrostowego i stopów metali, ogłosił że jego proszek tytanu (Ti-6AL-4V) uzyskał niezależny certyfikat wydany przez Scientific Certification Systems (SCS) Global Services – globalnej organizacji zewnętrznej zajmującej się audytem i certyfikacją, za osiągnięcie co najmniej 95% zawartości tytanu pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego. Dokument SCS Recycled Content Certification ocenia produkty wykonane z materiałów przedkonsumenckich lub pokonsumenckich, pochodzących z odpadów. Certyfikat ten mierzy procent zawartości poddanej recyklingowi w celu przedstawienia dokładnego oświadczenia na rynku.

„Jesteśmy podekscytowani, że nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój zostało docenione w procesie certyfikacji przez wiodącą organizację, taką jak SCS Global Services. Widzimy duży wzrost liczby klientów proszących nie tylko o dane, ale także o zatwierdzenie przez stronę trzecią swoich dostawców w zakresie zrównoważonego rozwoju, a posiadanie uznanego certyfikatu od globalnej organizacji zajmującej się zrównoważonym rozwojem, takiej jak SCS, jest dokładnie tym rodzajem potwierdzenia, którego szukają” – powiedział Frank Roberts, prezes 6K Additive. „Nasza opatentowana technologia przetwarzania tytanu i metali ogniotrwałych na dużą skalę przynosi korzyści naszym klientom i środowisku poprzez recykling strumieni złomu z powrotem w najwyższej jakości proszki”.

6K Additive jest pierwszym na świecie producentem proszku do druku 3D z metali, wytwarzanego ze zrównoważonych źródeł i oferuje pełną gamę proszków premium, w tym nikiel, tytan, miedź, stal nierdzewną, stopy aluminium i metale ogniotrwałe, takie jak wolfram, niob i ren. Firma wykorzystuje proces plazmy mikrofalowej UniMelt na skalę produkcyjną do precyzyjnej sferoidyzacji proszków metali, kontrolując jednocześnie skład chemiczny i porowatość produktu końcowego przy zerowym zanieczyszczeniu i dużej wydajności produkcyjnej.

W zeszłym roku firma opublikowała wyniki badania LCA przeprowadzonego przez Foresight Management, porównującego wpływ na środowisko technologii plazmy mikrofalowej UniMelt firmy 6K z obecnymi technologiami atomizacji służącymi do produkcji proszków metali. Wyniki wykazały redukcję zużycia energii i emisji dwutlenku węgla o 90% w przypadku stopów na bazie niklu i 75% redukcję w przypadku stopów tytanu.

Źródło: materiały prasowe 6K Additive

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like