FormFutura – jeden z najbardziej znanych, europejskich producentów filamentów do druku 3D, ogłasił wprowadzenie na rynek swojego systemu ReFill 2.0, czyli szpul wielokrotnego użytku, na które nakłada się materiały w formie zwoju. Firma twierdzi, że w ten sposób kontynuuje swoją drogę w kierunku ograniczania odpadów.

Nowy system eliminuje potrzebę stosowania jednorazowych szpul i pudełek – zamiast tego FormFutura oferuje je teraz nawinięte na tekturowy rdzeń, które zabezpieczają filament na miejscu. Użytkownicy drukarek 3D mają możliwość wydrukowania własnych kołnierzy na bazie bezpłatnych plików STL dostarczonych przez FormFutura lub nabycia wstępnie wydrukowanych kołnierzy bezpośrednio od firmy.

System ReFill 2.0 wykorzystuje paski na rzepy zamiast jednorazowych opasek zaciskowych. Paski są wielokrotnego użytku i służą dwóm celom: bezpiecznemu trzymaniu kołnierzy razem oraz ułatwianiu ich wymiany. Użytkownicy mogą przełączać się między kolorami lub materiałami, bez konieczności wykańczania całej cewki. W rezultacie użytkownik może potrzebować tylko jednego zestawu kołnierzy.

Nowy system FormFutura przynosi według firmy 80% redukcję ilości odpadów opakowaniowych, jednocześnie potencjalnie zmniejszając wielkość przesyłek nawet o 55%. Rozwój ReFill 2.0 wynika z dokładnych informacji zwrotnych otrzymanych od drukarni 3D i firm produkcyjnych, gdzie klienci firmy podkreślają znaczny wzrost wskaźników wykorzystania mocy produkcyjnych od czasu wdrożenia tego systemu. Jest on kompatybilny z niemal wszystkimi drukarkami 3D typu FDM / FFF na rynku, w tym z szeroko stosowanym systemem AMS. Obecnie system jest oferowany dla szpul o wagach 750 g i 2000 g, lecz w najbliższej przyszłości zostaną wprowadzone dodatkowe większe rozmiary.

Źródło: materiały prasowe FormFutura

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like